شرکت مدیریت فناوری بورس تهران

شرکت مدیریت فناوری بورس تهران
زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار ۱۷ آذر ۱۴۰۲
تعداد بازدید: 11863
سطح مبتدی

شرکت مدیریت فناوری بورس تهران در سایت خود به نشانی TSETMC.com و TSETMC.ir، اطلاعات جامعی از بازار سرمایه را ارائه می‌کند. این اطلاعات مربوط به بازار بورس و فرابورس، بورس کالا، بورس انرژی، صندوق های سرمایه گذاری، کدال و… می‌شود.

اهمیت سایت مدیریت فناوری بورس تهران

سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران در بین سهامداران و سرمایه‌گذاران اهمیت ویژه‌ای دارد. رتبه الکسا (Alexa.com) این سایت برای ایران ۱۰ و رتبه بین‌المللی آن حدود ۴۹۰ است که نشان از جامع و مفید بودن اطلاعات سایت TSETMC دارد. سایت این شرکت پس از ایران، در امریکا و بعد در فرانسه بیشترین بازدید کننده را دارد. همچنین بهترین مرجع قیمت‌ها در طول بازار است و بیش از ۱۹۰۰ لینک از سایت‌های دیگر به این سایت هدایت می‌شوند.

نمایش اطلاعات مورد نیاز تابلوخوانی و امکان فیلترنویسی

از مهم‌ترین دلایل اهمیت و محبوبیت سایت شرکت مدیریت‌ فناوری‌ بورس تهران، امکان تحلیل سهم به روش تابلوخوانی است. هنگامی که یک نماد را در این سایت جستجو می‌کنید، صفحه‌‌ای از اطلاعات سهم یا صندوق پیش روی شما قرار می‌گیرد که به آن تابلوی سهم نیز گفته می‌شود. به کمک ابزارهای موجود در صفحه مخصوص هر سهم یا صندوق می‌توان به اطلاعات مفیدی دست یافت که این اطلاعات، به سهام‌دار یا سرمایه‌گذار برای تصمیم‌گیری در مورد سهم کمک خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: راهنمای سایت TSETMC

شاید جالب باشد که بدانید خیلی از اطلاعات تابلوخوانی را سایت‌های tse.ir و ifb.ir هم در اختیار کاربران قرار می‌دهند. با این حال متوسط زمانی که کاربران روی سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران صرف می‌کنند بسیار بیشتر از tse.ir و ifb.ir است؛ زیرا سایت مدیریت‌ فناوری‌ امکانی به نام فیلترنویسی دارد.

فیلتر نویسی یکی از مباحث جذاب و پرکاربرد بین فعالین بازار سرمایه است که بسیار گسترده و قابل توسعه است. فیلتر نویسی در سایت tsetmc نیز مانند هر زبان برنامه‌نویسی دیگری، تعاریف و ابزارهایی دارد و این ذهن خلاق استفاده‌کننده است که از آن‌ها برای رسیدن به خواسته خود استفاده می‌کند.

در واقع فیلترنویسی به فرد این امکان را می‌دهد تا بتواند به آسانی سهم یا سهامی که شرایط خاصی دارد را از بین کلیه نمادهای بازار سرمایه پیدا کند.

برای آشنایی بیشتر با مفاهیم تابلوخوانی می‌توانید دوره ویدیویی «آموزش تابلوخوانی» را از طریق لینک زیر مشاهده کنید.

دوره ویدویی تابلوخوانی

سوالات متداول

نشانی سایت مدیریت فناوری بورس تهران چیست؟

شما می‌توانید از طریق آدرس‌های TSETMC.com و TSETMC.ir، به سایت شرکت مدیریت‌ فناوری‌ بورس‌ تهران دسترسی داشته باشید.

آیا امکان فیلترنویسی در سایت TSTMC وجود دارد؟

بله امکان فیلترنویسی در سایت tsetmc برای کاربران وجود دارد.

سایت tsetmc چه اطلاعاتی را نمایش می‌دهد؟

این سایت اطلاعات مربوط به بازار بورس و فرابورس، بورس کالا، بورس انرژی، صندوق های سرمایه گذاری، کدال و… نمایش می‌دهد.

Amir dejman کارشناس بازار سرمایه
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments