سرمایه‌گذاری مفید
زمان مطالعه 5 دقیقه
انتشار ۷ آبان ۱۳۹۹
تعداد بازدید 35630
سطح مبتدی

صندوق‌های سرمایه‌گذاری کارگزاری مفید در یک نگاه

صندوق‌‌های سرمایه‌گذاری یکی از بهترین روش‌های حضور و استفاده از فرصت‌های بازار سرمایه است. صندوق‌ها در سال‌های اخیر بیش از پیش مورد توجه فعالان این بازار قرار گرفته است. با بهره‌­مندی از این روش، شما قادر خواهید بود تا بدون صرف ساعت­‌ها زمان برای بررسی روندهای بازار و یافتن سهم‌­های ارزشمند، علاوه بر کاهش قابل توجه ریسک سرمایه­‌گذاری به دلیل سپردن سرمایه خود به متخصصان باتجربه در زمینه سرمایه­‌گذاری علمی، از رشد بازار سرمایه منتفع شوید.

صندوق‌های سرمایه‌­گذاری کارگزاری مفید

کارگزاری مفید در حال ­حاضر با ایجاد ۸ صندوق سرمایه­‌گذاری با ویژگی‌های متنوع، در تلاش است تا خواسته­‌های طیف وسیعی از سرمایه‌­گذاران را پوشش دهد. در ادامه اطلاعات کامل هر یک از این صندوق­‌ها و ویژگی‌های خاص هر یک را بررسی خواهیم ­کرد.

صندوق‌های سرمایه‌­گذاری کارگزاری مفید

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشتاز

پیشتاز، اولین صندوق سرمایه‌­گذاری کارگزاری مفید است که از سال ۱۳۸۷تا به حال، با سرمایه‌­گذاری اصولی در بازار سرمایه توانسته اعتماد مشتریان بسیاری را به خود جلب کند.

این صندوق مناسب افرادی است که ریسک‌پذیر بوده و انتظار بازدهی بیشتری برای بلندمدت دارند.

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پیشرو

پیشرو یکی دیگر از صندوق‌های سهامی کارگزاری مفید است که از ابتدای تاسیس در سال ۱۳۹۰، توانسته بازدهی قابل توجهی برای سرمایه‌­گذاران ایجاد کند. با توجه به اینکه این صندوق جزو صندوق‌های سهامی است، عمده دارایی‌های آن در سهام و حق تقدم سهام شرکت‌ها سرمایه‌گذاری می‌شود. بنابراین همچون صندوق پیشتاز، مناسب افراد ریسک‌پذیری است که انتظار کسب بازدهی بیشتر در بلندمدت دارند.

صندوق سرمایه‌­گذاری مشترک امید توسعه

وجه تمایز صندوق امید توسعه نسبت به سایر صندوق‌های سهامی کارگزاری مفید، تقسیم سود ماهانه آن است. تقسیم سود ماهانه به این گونه است که در تاریخ ۱۵ام هر ماه به ازای هر واحد از صندوق، مبلغی به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌شود. در حال حاضر مطابق با امیدنامه صندوق، سود قابل تقسیم در پایان هر دوره تا سقف یک درصد متوسط ارزش خالص دارایی های صندوق (NAV) در ٩٠ روز گذشته است.

با توجه به این ویژگی، این صندوق مناسب افرادی است که علاقمندند از سرمایه‌­گذاری خود در بازار سرمایه، هر ماه مبلغی به عنوان سود ماهانه دریافت ­کنند. 

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک توسعه ممتاز

توسعه ممتاز، صندوق مختلط ارائه شده توسط کارگزاری مفید است. این صندوق‌ ریسک متوسطی داشته و از نظر بازدهی میان صندوق‌های سهامی و درآمد ثابت قرار می‌گیرد.

با این توضیحات، صندوق توسعه ممتاز به سرمایه‌­گذارانی که خواهان سرمایه‌­گذاری در بورس با پذیرش ریسک پایین‌­تری نسبت به صندوق‌های سهامی هستند، توصیه می‌شود.

صندوق سرمایه‌گذاری ثابت نامی مفید

نامی، یکی از صندوق‌های درآمد ثابت کارگزاری مفید است که در ابتدای هر ماه، سود به دست آمده را بین سرمایه‌گذاران تقسیم می‌کند. صندوق‌های درآمد ثابت با انجام سرمایه‌­گذاری در اوراق بهادار درآمد ثابت، ریسک بسیار پایین‌­تری نسبت به انواع دیگر صندوق‌ها داشته و لذا بازدهی کمتری هم دارند.

سرمایه‌­گذاری در صندوق نامی به مشتریانی پیشنهاد می‌شود که مایل هستند به صورت ماهانه، سودی تقریبا ثابت دریافت کنند. 

صندوق سرمایه‌گذاری ثابت حامی

حامی صندوقی است که به مشتریان کارگزاری مفید این امکان را می‌دهد که حتی از مانده حساب خود نیز بازدهی کسب کنند. سود این صندوق به صورت روزشمار محاسبه و در ابتدای هر ماه به قدرت خرید مشتریان اضافه می‌گردد.

روش سرمایه‌گذاری در این صندوق متفاوت از باقی صندوق‌ها است و تنها کافی است تا مشتری کارگزاری مفید باشید.

 صندوق قابل‌معامله اطلس

صندوق اطلس هم مانند صندوق‌های پیشرو، پیشتاز و امید توسعه از نوع صندوق‌های سهامی است ولی ویژگی که این صندوق را متمایز می‌کند، امکان معامله بسیار راحت و سریع واحدهای آن از طریق سامانه‌های معاملاتی آنلاین کارگزاری‌های بازار سرمایه است.

 از آنجا که عرضه و تقاضا بر قیمت معاملاتی واحدهای این صندوق اثرگذار است، ممکن است در شرایطی، قیمت معاملاتی آن از NAV هر واحد فاصله پیدا کند که سرمایه‌گذاران برای جلوگیری از هرگونه زیان احتمالی باید به این موضوع توجه داشته باشند.

سرمایه‌گذاری در این صندوق مناسب افرادی است که می‌خواهند هم در بازار سرمایه حضور داشته و هم وقت و انرژی خود را صرف تحلیل و بررسی روزانه نمادهای مختلف بازار نکنند. همچنین مناسب افرادی است که می‌خواهند به راحتی با مراجعه به سامانه‌های معاملاتی، سرمایه‌گذاری جدید انجام­ داده و یا سرمایه خود را نقد­ کنند.

صندوق مبتنی بر سکه طلا عیار

عیار، صندوقی است که سرمایه‌گذاری خود را در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلا انجام می‌دهد. این صندوق هم مانند صندوق اطلس، صندوقی قابل معامله است.

سرمایه‌گذاری در صندوق عیار می‌تواند برای افرادی که علاقمند به سرمایه‌گذاری در بازار طلا و سکه با هر میزان سرمایه‌ای هستند، گزینه جذابی باشد.

کارمزد صدور و ابطال صندوق‌ها

شما می‌توانید در جدول زیر، کارمزد صدور و ابطال واحدهای هر یک از صندوق‌های کارگزاری مفید را مشاهده ­نمایید.

کارمزد صدور و ابطال صندوق‌ها
کارمزد صدور و ابطال صندوق‌ها
کارمزد صدور و ابطال صندوق‌ها
کارمزد صدور و ابطال صندوق‌ها
کارمزد صندوق حامی و نامی
کارمزد صدور و ابطال صندوق‌ها

چگونه در صندوق‌ها سرمایه‌­گذاری کنیم؟

 با توجه به توضیحات بیان ­شده، شما قادر خواهید بود تا با توجه به انتظاراتی که از بازار‌سرمایه در هر بازه زمانی دارید، صندوق یا مجموعه‌ای از صندوق‌ها را برای سرمایه‌­گذاری خود انتخاب کنید. مقاله «تشکیل پرتفوی هوشمند با صندوق های سرمایه گذاری» با ارائه مثال‌هایی متنوع، به تصمیم گیری بهتر شما در این زمینه کمک خواهد کرد.

 اگر علاقمند به سرمایه­‌گذاری در صندوق‌های اطلس یا عیار هستید، می‌توانید واحدهای این دو صندوق را در بازار فرابورس و با استفاده از حساب آنلاین خود خریداری ­کنید. همچنین اگر می­‌خواهید در سایر صندوق‌های کارگزاری مفید سرمایه‌­گذاری کنید، می‌توانید با مراجعه به بانک و واریز وجه مربوطه به شماره حساب‌ اختصاصی هر صندوق و ارائه فیش واریزی به یکی از شعب کارگزاری مفید در سراسر کشور و همچنین امضای قرارداد سرمایه‌گذاری در صندوق مربوطه، به جمع سرمایه‌گذاران آن صندوق بپیوندید.

اگر هنوز هم برای سرمایه‌­گذاری در صندوق‌ها نیاز به اطلاعات بیشتر دارید، می‌توانید درخواست مشاوره خود را ثبت ­نمایید تا همکاران ما در این بخش با شما تماس بگیرند.

Amir dejman کارشناس بازار سرمایه
guest
14 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
نوراله کیوان

با سلام منظور از هرگواهی سرمایه گذاری که مثلاً 20000ریال است یعنی هرسهم 200000ریال کار مزد دارد یا هر مرحله سرمایه‌گذاری بنده 50میلیون تومان در امید توسعه و50میلیون هم در پیشرو دارم که از تیر ماه وارد صندوق شدم حال اگر بخوا م ابطال واحد بزنم چگونه حساب می شود

کارگزاری مفید

با سلام
ابطال صندوق‌های سرمایه‌گذاری براساس قیمت ابطال که در سایت کارگزاری مفید، بخش “سرمایه‌گذاری” و با انتخاب صندوق موردنظر قابل مشاهده است، انجام می‌شود.
لازم به ذکر است نرخ ابطال متناسب با روز کاری بعد محاسبه می‌شود و وجه ناشی از ابطال واحدهای صندوق حداکثر تا 7 روز کاری پس از درخواست به حساب بانکی شما واریز می‌شود.
همچنین کارمزد صدور و ابطال برای هر صندوق متفاوت بوده و دارای دو بخش ثابت و متغیر است که در مقاله صندوق‌های سرمایه‌گذاری کارگزاری مفید در یک نگاه قابل مشاهده است.
جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت صندوق سرمایه‌گذاری مشترک امید توسعه مراجعه و اساس‌نامه آن را مطالعه نمایید.

عليرضا ايپچي

سلام
آيا هر كدام از اين صندوقها علي الخصوص صندوقهاي پيشتاز ، پيشرو ، اميد توسعه و توسعه ممتاز حداقل ميزان سرمايه گذاري دارد؟
آيا كارگزاري پيش بيني از مقدار سود مورد انتظار ارائه ميكند يا اينكه مبهم بوده و فقط آمار سالهاي قبل ميباشد؟

کارگزاری مفید

با سلام
حداقل میزان سرمایه‌گذاری در صندوق‌های پیشتاز، پیشرو و … که مبتنی بر صدور و ابطال هستند، به میزان مبلغ صدور یک واحد از این صندوق‌ها می‌باشد.
همچنین حداقل میزان سرمایه گذاری در صندوق‌های قابل معامله (ETF) مانند اطلس و عیار براساس حداقل ارزش سفارش در سامانه‌های آنلاین تعیین می‌شود.
در حال حاضر حداقل مبلغ مورد نیاز برای سفارش‌گذاری در سامانه‌های آنلاین، ۵۰۰ هزار تومان می‌باشد.
لازم به ذکر است با توجه به قوانین و مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار تضمین سود در بازار سرمایه مجاز نیست. از طرفی هیچ سقف و محدودیتی هم برای تحقق بازدهی وجود ندارد.

اصلانی

سلام
حداقل مبلغ برای سرمایه گذاری هر صندوق چقدر است؟؟

کارگزاری مفید

با سلام
حداقل مبلغ سرمایه گذاری در صندوق‌های قابل معامله (ETF) بر اساس حداقل ارزش سفارش در سامانه‌های آنلاین تعیین می‌شود. بر همین اساس، در حال حاضر حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های اطلس و عیار، ۵۰۰ هزار تومان است.
حداقل مبلغ سرمایه گذاری در سایر صندوق‌های تحت مدیریت کارگزاری مفید (مانند پیشتاز، پیشرو و …) که مبتنی بر صدور و ابطال هستند نیز به اندازه خرید یک واحد از این صندوق‌هاست.

مرضیه ملک محمد

سلام .باتشکر از زحمات شما .بی زحمت لطف کنید یه تماس بگیرید با من یا شماره تماسی بدید که بتونیم سوالاتمون رو بپرسیم.

کارگزاری مفید

با سلام
می‌توانید جهت بررسی سوال‌های خود از طریق شماره تماس 02191008700با مرکز تماس کارگزاری مفید همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه روز و همچنین ایمیل و چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه های معاملاتی، شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۶:۳۰ الی ۰۰:۳۰ با کارشناسان در ارتباط باشید.

رامین گنجعلی لاهرودی

عالی

با سلام
رضایت شما مایه خرسندی ماست. با تشکر از بازخورد ارزشمند شما

علیرضا سوگندی

سلام وقت بخیر. . در سامانه ایزی تریدر و در صندوق سهامی پیشرو از سال گذشته سرمایه گذاری کرده ام پیشنهاد میشود جهت فعال سازی پنل سایر صندوق ها نیز اقدام شود بهتر است.
اکثر صندوق های کار گزاری دیگر . بدون مراجعه حضوری فقط با کد سجام آنلاین ثبت نام و مشتری میتواند آنلاین صدور یا ابطال انجام دهد این قسمت متاسفانه در ثبت نام صندوق های کارگزاری مفید خالی است. در جذب مشتری کوثر است

کارگزاری مفید

با سلام
در حال حاضر امکان سرمایه‌گذاری در صندوق‌های مبتنی بر صدور و ابطال کارگزاری مفید مهیا می‌باشد.
جهت صدور واحد صندوق مد نظر می‌بایست از نرم‌افزار «مفید» استفاده نمایید. امکان دسترسی به این نرم‌افزار از طریق گوگل‌پلی مهیاست.
لازم به ذکر است، مبلغ مورد نیاز جهت صدور واحدهای صندوق در نرم‌افزار مفید از قدرت خرید سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید کسر شده و در صورت وجود مابه‌التفاوت در مبلغ واریزی یا مبلغ مشخص شده از قدرت خرید برای صدور صندوق مدنظر و مبلغ تمام شده صدور صندوق (مبلغی که به اندازه صدور یک واحد دیگر نیست) یک روز پس از صدور صندوق به حساب بانکی شما واریز خواهد شد. همچنین پس از صدور واحد، امکان صدور و ابطال اینترنتی از طریق سایت صندوق مد نظر نیز ایجاد خواهد شد.
برای کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله «اپلیکیشن مفید» را مطالعه نمایید.

امید

درود برشما
به من گفته شده برای ثبت نام وسرمایه گذاری اولیه در صندوقهای پیشتاز پیشرو وتوسعه ممتاز باید حضوری به شعب کار گزاری مراجعه نمایم.والبته قبلش مراجعه به بانک.در این شرایط اپیدمی کرونا چرا مراجعه حضوری را حذف نکردین.آیا نمیشد برای رفاه حال مشتریان تمهیداتی فراهم کنید که این امر بصورت اینترنتی انجام بشه؟
سپاس از شما

کارگزاری مفید

با سلام
در حال حاضر امکان صدور اولیه صندوق‌های مبتنی بر صدور و ابطال کارگزاری مفید از طریق نرم‌افزار «مفید» وجود دارد. امکان دسترسی به نسخه به روزرسانی شده نرم‌افزار مفید در گوگل‌پلی مهیاست. در نظر داشته باشید، مدت زمان صدور واحد صندوق‌های پیشتاز، پیشرو و امید توسعه و ممتاز در نرم‌افزار مفید سه الی پنج روز کاری است و پس از ثبت‌نام اولیه صندوق‌ مد نظر در نرم‌افزار مفید، امکان صدور و ابطال اینترنتی از طریق سایت صندوق مربوطه نیز وجود خواهد داشت.
لازم به ذکر است، مبلغ مورد نیاز جهت صدور واحدهای صندوق مد نظر از قدرت خرید سامانه‌های معاملاتی کسر شده و پس از صدور صندوق از نرم‌افزار، در صورت وجود مابه‌التفاوت در مبلغ واریزی یا مبلغ مشخص شده از قدرت خرید برای صدور صندوق مدنظر و مبلغ تمام شده صدور صندوق (مبلغی که به اندازه صدور یک واحد دیگر نیست) یک روز پس از صدور صندوق به حساب بانکی شما واریز خواهد شد.