آموزش نحوه خرید صندوق تضمین اصل سرمایه مفید

صندوق تضمین
زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتشار ۲۲ دی ۱۴۰۱
تعداد بازدید: 92340
سطح مبتدی

صندوق تضمین اصل سرمایه مفید یک «صندوق صدور و ابطالی» است که در نیمه مهرماه ۱۴۰۱ از طریق «ایزی تریدر» پذیره‌نویسی آن انجام شده و فعالیت خود را در ۳ آبان آغاز کرده است. برای آشنایی بیشتر با این صندوق می‌توانید به مطلب صندوق تضمین اصل سرمایه مفید مراجعه کنید.

در ادامه به چگونگی سرمایه‌گذاری در این صندوق می‌پردازیم.

مراحل ثبت سفارش برای خرید واحد‌های صندوق تضمین در ایزی‌تریدر

قدم اول

پس از ورود به سامانه معاملاتی ایزی‌تریدر، به قسمت سرمایه‌گذاری مراجعه کنید.

بخش سرمایه‌گذاری در ایزی تریدر همراه

بخش سرمایه‌گذاری در ایزی تریدر دسکتاپ

قدم دوم

«تضمین» را انتخاب کنید.

«تضمین» در ایزی ‌تریدر همراه

«تضمین» در ایزی ‌تریدر دسکتاپ

قدم سوم

گزینه «صدور صندوق» را انتخاب کنید.

«صدور صندوق» در ایزی‌تریدر همراه

«صدور صندوق» در ایزی‌تریدر دسکتاپ

قدم چهارم

در صورت نیاز قدرت خرید خود را افزایش دهید، مبلغ سرمایه‌گذاری را تعیین کرده و در نهایت درخواست خود را ثبت کنید.

ثبت درخواست صدور از ایزی‌تریدر همراه

ثبت درخواست صدور از ایزی‌تریدر دسکتاپ

 پس از ثبت موفقیت‌آمیز درخواست شما، صدور واحد‌های صندوق بین ۲ تا ۳ روز کاری بعد انجام خواهد شد.

سوالات متداول 

چه کسی اصل سرمایه (آورده اولیه) سرمایه‌گذاران صندوق تضمین را تضمین می‌کند؟

شرکت سبدگردان مفید به‌عنوان رکن ضامن صندوق تضمین، اصل سرمایه (آورده اولیه) سرمایه‌گذاران را تضمین می‌کند.

آیا امکان ابطال واحدهای صندوق تضمین قبل از ۶ ماه وجود دارد؟

بله هیچ‌گونه محدودیتی برای ابطال واحدهای صندوق تضمین قبل از ۶ ماه تقویمی (۱۸۰ روز) وجود ندارد.

آیا محدودیتی در میزان (درصد) سود سرمایه‌گذاران صندوق تضمین وجود دارد؟

خیر، هیچ سقفی برای سود سرمایه‌گذاران در صندوق وجود ندارد. 

پیام خزائی کارشناس بازار سرمایه
guest
118 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
علیرضا رئیسی

سلام وقت بخیر
فرض کنید من 100 میلیون تومان در صندوق تضمین قرار می دهم و 6 ماه هم در این صندوق قرار میگیره اگر قبل از 6 ماه بازار خوب نباشد و صندوق زیان شناسایی کند و پول من به 90 میلیون کاهش پیدا کند بعد از 6 ماه صندوق تضمین 100 میلیون رو تضمین می کنه یا 90 میلیون رو؟!
با تشکر…

کارگزاری مفید

با سلام در شرایط نزولی بازار بورس و کاهش قیمت سهام، سرمایه‌گذاران صندوق تضمین اصل سرمایه مفید با زیان روبرو نمی‌شوند و اصل سرمایه آن‌ها حفظ می‌شود و در شرایط صعودی بازار بورس نیز سرمایه‌گذاران این صندوق به شکل مطلوبی از افزایش قیمت سهام شرکت‌ها منتفع می‌شوند. همچنین در هر زمانی پس از سرمایه‌گذاری در صندوق تضمین اصل سرمایه مفید امکان ابطال واحدها و خارج کردن سرمایه از این صندوق وجود دارد ولی توجه داشته باشید که مدت زمان سرمایه‌گذاری جهت بهره‌مندی از قابلیت تضمین سرمایه در این صندوق، 6 ماه (180 روز) می‌باشد و در صورت خروج پول قبل از بازه زمانی تعیین شده، کارگزاری مفید اصل پول سرمایه‌گذاری را تضمین نخواهد کرد. به طور مثال درصورتی‌که اصل پول سرمایه‌گذاری 100میلیون تومان باشد و قبل از 6 ماه، اصل سرمایه از صندوق خارج گردد، کارگزاری مفید اصل پول سرمایه‌گذاری را تضمین نخواهد کرد، اما پس از 6 ماه (180 روز)، کارگزاری مفید اصل پول سرمایه‌گذاری‌شده که همان 100 میلیون تومان است را تضمین خواهد کرد. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله «صندوق تضمین اصل سرمایه مفید با رکن ضامن» را مطالعه نمایید.

علیرضا

حداقل سود در ماه چقدر و یا چگونه محاسبه میشود؟
و آیا پرداخت سود ماهیانه است یا غیر از آن ؟

کارگزاری مفید

با سلام
این صندوق تقسیم سود ماهانه و یا دوره‌ای نداشته و سود و یا زیان سرمایه‌گذاران به صورت مابه‌التفاوت قیمت صدور و ابطال واحدهای آن تعیین می‌گردد. جهت دریافت مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری، گزینه «مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری» را انتخاب نموده و شماره همراه خود را ثبت نمایید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله «صندوق تضمین اصل سرمایه مفید با رکن ضامن» را مطالعه نمایید.

علی اصغر اتحادیه

سلام
امیدوارم برای کسانیکه سالهاست با کارگزاری مفید کار می کنندو تمایل به خرید واحدهای صندوق را دارند امکانات ویژه ای در نظر گرفته شود
وسوالم اینکه ابطال واحدها نیز از طریق سامانه ایزی تریدر امکان پذیر هست یا خیر؟

کارگزاری مفید

با سلام
در حال حاضر شرکت در پذیره‌نویسی صندوق «تضمین اصل سرمایه مفید» برای تمامی افراد به صورت یکسان در نظر گرفته شده است و پیشنهاد شما به واحد مربوطه ارجاع داده خواهد شد.
همچنین امکان شرکت در پذیره‌نویسی این صندوق از طریق سامانه ایزی‌تریدر وجود داشته و پس از اتمام پذیره‌نویسی، امکان صدور و ابطال واحدهای آن از طریق اپلیکیشن مفید و سایت صندوق مهیا خواهد بود.

Last edited 8 ماه قبل by کارگزاری مفید
سینا

میزان کارمزد صندوق چقدر هست؟ و از کجا میشه به امید نامه صندوق دسترسی پیدا کرد ؟

کارگزاری مفید

با سلام
کارمزد صندوق «تضمین اصل سرمایه مفید» سالانه می‌باشد که به‌صورت روزانه در NAV صندوق محاسبه می‌شود. همچنین علاوه بر کارمزدهای معمول صندوق‌های مختلط، رکن ضامن به‌صورت سالیانه 2.5 درصد کارمزد از سهام صندوق و 0.5 درصد کارمزد از اوراق صندوق که به‌صورت روزانه در NAV محاسبه می‌شود. همچنین امکان بررسی امیدنامه این صندوق در بخش «درباره صندوق» در سایت صندوق تضمین مفید مهیاست.

محسن نادرپور

وقت بخیر
فرض کنیم مبلغ وانهاده در صندوق مفید را قبل از 6 ماه خارج نماییم و همانطور که درج نموده اید اصل مبلغ را هم تضمین نمی کنید،چنانچه در این مدت صندوق ضرر ده نبوده باشد .
بطور معمول چند درصد سود به سهام دار تعلق خواهد گرفت و چند درصد سود سهام به صندوق خواهد رسید ،لطفا نحوه محاسبات را براساس قانون تشریح فرمایید.
سپاسگزارم

کارگزاری مفید

با سلام
کارمزد صندوق «تضمین اصل سرمایه مفید» سالانه می‌باشد که به‌صورت روزانه در NAV صندوق محاسبه می‌شود. همچنین علاوه بر کارمزدهای معمول صندوق‌های مختلط، رکن ضامن به‌صورت سالیانه 2.5 درصد کارمزد از سهام صندوق و 0.5 درصد کارمزد از اوراق صندوق که به‌صورت روزانه در NAV محاسبه می‌شود. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر درباره نحوه عملکرد و بازدهی صندوق، جهت دریافت مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری، گزینه «مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری» را انتخاب نموده و شماره همراه خود را ثبت نمایید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

اکبر

سلام آیا درصد سود برای یک سال بالاتر معلومه چند درصده؟

کارگزاری مفید

با سلام.
این صندوق پیش‌بینی سود ندارد. بازدهی صندوق ها متاثر از شرایط بازار و وضعیت بازدهی دارایی‌هایی است که در پرتفوی آنها موجود است.

محمد

سلام خدا قوت

فرض من ۱۰۰میلیون در صندوق تضمین مفید قرار بدم حداکثر سود و حداقل سود مشخص هست یا خیر؟منظور درصد ثابتی دارد؟

کارگزاری مفید

با سلام
صندوق «تضمین اصل سرمایه مفید» یک صندوق مختلط و مبتنی بر صدور و ابطال می‌باشد. ترکیب دارایی صندوق «تضمین اصل سرمایه مفید» به صورت حداقل 30 درصد و حداکثر 70 درصد به صورت متغیر در سهام شرکت‌ها و در اوراق با درآمد ثابت می‌باشد. توجه بفرمایید که این درصد متغیر بوده و با توجه به شرایط صعودی یا نزولی بازار تغییر خواهد کرد. در واقع در شرایط نزولی بازار بورس و کاهش قیمت سهام، سرمایه‌گذاران صندوق تضمین اصل سرمایه مفید با زیان روبرو نمی‌شوند و اصل سرمایه آن‌ها حفظ می‌شود و در شرایط صعودی بازار بورس نیز سرمایه‌گذاران این صندوق به شکل مطلوبی از افزایش قیمت سهام شرکت‌ها منتفع می‌شوند. لازم به ذکر است که حداقل زمان سرمایه‌گذاری در صندوق تضمین اصل سرمایه مفید برای بهره‌مندی از مزیت تضمین آورده اولیه، شش ماه است. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله «صندوق تضمین اصل سرمایه مفید با رکن ضامن» را در سایت آموزش مفید مطالعه نمایید.

اصغر کهندل

سلام وخسته نباشید مبلغ 100تومان بعد از 6ماهه باسودمتقبل می شوند یا خیر فقط پول خودمان برمیگردانند و ایاسودهم تعلق میگیرد یا خیر؟

کارگزاری مفید

با سلام
صندوق «تضمین اصل سرمایه مفید» یک صندوق مختلط و مبتنی بر صدور و ابطال می‌باشد. در صورتی که حداقل زمان سرمایه‌گذاری شما در صندوق تضمین اصل سرمایه مفید شش ماه باشد، از مزیت تضمین آورده اولیه این صندوق بهره‌مند خواهید شد و در صورت زیان این صندوق، اصل سرمایه‌ شما حفظ شده و مشمول ضرر نخواهد شد و در صورتی که فعالیت صندوق سودآور باشد، سود سرمایه‌گذاری به شما تعلق خواهد گرفت. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله «صندوق تضمین اصل سرمایه مفید با رکن ضامن» را مطالعه نمایید.

Last edited 8 ماه قبل by کارگزاری مفید
راحله شاه‌محمد

سلام
وقت به خیر
آیا کف مشخصی برای سود سالانه توسط صندوق پیش‌بینی می‌شود؟

کارگزاری مفید

با سلام
با توجه به اینکه صندوق «تضمین اصل سرمایه مفید» یک صندوق مختلط است، بازده از پیش تعیین شده‌ای برای آن وجود ندارد. ترکیب دارایی این صندوق به صورت حداقل 30 درصد و حداکثر 70 درصد به صورت متغیر در سهام شرکت‌ها و در اوراق با درآمد ثابت می‌باشد. توجه فرمایید که این درصد با توجه به شرایط صعودی یا نزولی بازار تغییر خواهد کرد. در واقع در شرایط نزولی بازار بورس و کاهش قیمت سهام، سرمایه‌گذاران صندوق تضمین اصل سرمایه مفید با زیان روبرو نمی‌شوند و اصل سرمایه آن‌ها حفظ می‌شود و در شرایط صعودی بازار بورس نیز سرمایه‌گذاران این صندوق به شکل مطلوبی از افزایش قیمت سهام شرکت‌ها منتفع می‌شوند. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله «صندوق تضمین اصل سرمایه مفید با رکن ضامن» را مطالعه نمایید.

Last edited 8 ماه قبل by کارگزاری مفید
رزا

میشه بگید چند درصد سود داره ؟به طور تقریبی

کارگزاری مفید

با سلام
با توجه به اینکه صندوق «تضمین اصل سرمایه مفید» یک صندوق مختلط است، بازده از پیش تغیین شده‌ای برای آن وجود ندارد. ترکیب دارایی این صندوق به صورت حداقل 30 درصد و حداکثر 70 درصد به صورت متغیر در سهام شرکت‌ها و در اوراق با درآمد ثابت می‌باشد. توجه فرمایید که متغیر بودن این درصد با توجه به شرایط صعودی یا نزولی بازار تغییر خواهد کرد. در واقع در شرایط نزولی بازار بورس و کاهش قیمت سهام، سرمایه‌گذاران صندوق تضمین اصل سرمایه مفید با زیان روبرو نمی‌شوند و اصل سرمایه آن‌ها حفظ می‌شود و در شرایط صعودی بازار بورس نیز سرمایه‌گذاران این صندوق به شکل مطلوبی از افزایش قیمت سهام شرکت‌ها منتفع می‌شوند. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله «صندوق تضمین اصل سرمایه مفید با رکن ضامن» را مطالعه نمایید. همچنین در صورت تمایل به دریافت مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری، گزینه «مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری» را انتخاب نموده و شماره همراه خود را ثبت نمایید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

Last edited 8 ماه قبل by کارگزاری مفید