صندوق سرمایه گذاری پیشرو

صندوق سرمایه گذاری پیشرو
زمان مطالعه: 4 دقیقه
انتشار ۱۷ فروردین ۱۴۰۰
تعداد بازدید: 36292
سطح مبتدی

صندوق پیشرو یکی از صندوق‌ های سرمایه گذاری کارگزاری مفید است که با اعتماد مشتریان خود توانسته از زمان تاسیس تا به امروز سرمایه گذاری مطمئنی را برای آنها رقم بزند. در ادامه به معرفی صندوق‌ پیشرو‌ و مشخصات آن پرداخته شده است.

مقدمه‌ای درباره صندوق پیشرو

صندوق پیشرو به عنوان یک صندوق سهامی، بیشتر دارایی خود را در سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در بازار سرمایه کشور سرمایه‌گذاری می‌کند. بنابراین ارزش قیمت هر واحد از این صندوق وابسته به افزایش یا کاهش ارزش سهام شرکت‌هایی که در آن سرمایه‌گذاری شده می‌باشد.

صندوق‌ پیشرو فعالیت خود را در تاریخ ۳۱ فروردین ۱۳۹۱ آغاز کرده است. این صندوق پس از دو صندوق‌ دولتی دارا یکم و پالایش در حال حاضر بزرگترین صندوق‌ سرمایهگذاری کشور از نظر خالص ارزش دارایی تحت مدیریت است.

صندوق پیشرو چه ویژگی‌هایی دارد؟

۱) صندوق پیشرو ٰاز نظر میزان دارایی تحت مدیریت بزرگترین صندوق یک شرکت سبدگردان خصوصی در ایران است. 

۲)صندوق‌ پیشرو علیرغم اینکه از نوع صندوق‌های سهامی و در نتیجه با ریسک زیاد است، به دلیل تنوع بالا در دارایی‌ها و انتخاب هوشمندانه سهام شرکت‌هایی که در آن سرمایه‌گذاری می‌کند، در شرایط رکود و نزول بازار توانسته است عملکرد به مراتب بهتری نسبت به بسیاری از صندوق‌های سهامی دیگر داشته باشد .

سود صندوق پیشرو چقدر است؟

مطابق مقررات سازمان بورس، صندوق‌های سرمایه گذاری مجاز به ارائه پیش‌بینی سود نیستند. به این دلیل که بازدهی آنها متاثر از شرایط بازار و وضعیت بازدهی دارایی‌هایی است که در آن سرمایه گذاری می‌کنند. 

برای آگاهی از سود صندوق پیشرو، می‌توانید میزان بازدهی آن را در صفحه صندوق‌ پیشرو‌ در سایت کارگزاری مفید مشاهده کنید. همچنین می‌توانید به سایت صندوق‌ پیشرو مراجعه کنید و از قسمت گزارش‌های صندوق‌، بازدهی دوره‌ای ‌آن را با توجه به تاریخی که مد نظر دارید، مشاهده کنید.

در تصویر زیر بازدهی این صندوق در بازه‌های زمانی مختلف منتهی به ۱۸ اسفند ۹۹ نمایش داده شده است.این بازدهی در مقایسه با بازدهی شاخص کل بورس می‌باشد :

بازده صندوق پیشرو

چگونه در صندوق پیشرو سرمایه گذاری کنم؟

 برای شروع سرمایه گذاری در صندوق پیشرو کافی است گام‌های زیر را انجام دهید.

۱) چنانچه مشتری کارگزاری مفید نمی‌باشید، از طریق لینک زیر در کارگزاری مفید ثبت نام کنید. سپس مراحل احراز هویت خود در کارگزاری مفید و سجام را کامل کنید.

۲) روی لینک کلیک کرده و اپلیکیشن مفید را نصب کنید. سپس با استفاده از کد ملی و رمز عبورتان وارد حساب کاربری خود شوید. در صورتی که رمزتان را به خاطر ندارید روی «فراموشی رمز عبور» کلیک کنید.

۳) با استفاده از موجودی نقد حسابتان نزد کارگزاری مفید می‌توانید در صندوق پیشرو یا سایر صندوق های مفید سرمایه گذاری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله صدور و ابطال اینترنتی صندوق های کارگزاری مفید را بخوانید.

چطور بازدهی سرمایه گذاری خود در این صندوق را مشاهده کنم؟

با سرمایه‌گذاری در صندوق‌ سرمایه گذاری پیشرو‌، می‌توانید میزان دارایی خود در این صندوق و بازدهی آن را مشاهده کنید. وارد حساب کاربری خود در کارگزاری مفید شوید و میزان دارایی خود را مشاهده کنید. 

هزینه‌های سرمایه گذاری در صندوق پیشرو به چه صورت است؟

همه صندوق‌های سرمایه‌گذار کارمزد مشخصی را به عنوان هزینه صندور و ابطال دریافت می‌کنند. این هزینه‌ها برای صندوق‌ پیشرو به شرح زیر است:

هزینه صدور

بخش ثابت: مبلغ ۲۰,۰۰۰ ریال برای صدور هر گواهی سرمایه‌گذاری (در صورتی که صدور واحد‌های سرمایه‌گذاری برای باقیمانده‌ی واحدهای سرمایه‌گذاری ابطال شده باشد، کارمزد صدور به سرمایه‌گذار تعلق نمی‌گیرد).

بخش متغیر: یک در هزار مبلغ سرمایه‌گذاری تا سقف ۵۰۰,۰۰۰ ریال برای هربار سرمایه‌گذاری.

هزینه ابطال

برای ابطال واحدهای صندوق‌ پیشرو، مبلغ ۲ هزار تومان تحت عنوان کارمزد ابطال توسط سرمایه گذار پرداخت می‌شود.

چطور می‌توانم در خصوص این صندوق اطلاعات بیشتری دریافت کنم؟

تمامی جزئیات و اطلاعات این صندوق از جمله امیدنامه، اساسنامه، هزینه‌های صندوق و ارزش روزانه هر واحد آن در سایت قرار می‌گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت رسمی صندوق پیشرو مراجعه کنید.

سوالات متداول

صندوق سرمایه‌گذاری پیشرو چیست؟

صندوق پیشرو به عنوان یک صندوق سهامی، بیشتر دارایی خود را در سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در بازار سرمایه سرمایه‌گذاری می‌کند. بنابراین ارزش قیمت هر واحد از این صندوق وابسته به افزایش یا کاهش ارزش سهام این شرکت‌ها است.

سود صندوق‌ پیشرو‌ چقدر است؟

مطابق مقررات سازمان بورس، صندوق‌های سرمایه گذاری مجاز به ارائه پیش‌بینی سود نیستند. به این دلیل که بازدهی آن‌ها متاثر از شرایط بازار و وضعیت بازدهی دارایی‌هایی است که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنند.

هزینه‌ ابطال واحد در صندوق پیشرو به چه صورت است؟

برای ابطال واحدهای صندوق‌ پیشرو، مبلغ ۲ هزار تومان تحت عنوان کارمزد ابطال توسط سرمایه‌گذار پرداخت می‌شود.

محمد رزاقی کارشناس بازار سرمایه
guest
16 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
محمد علی. محمدی

با سلام و احترام
از طریق سامانه بامبو با صندوق پیشرو آشنا شدم و اقدام به خرید واحد‌های آن و سرمایه گذاری ماهانه در این صندوق نمودم.لطفا برای آشنایی مخاطبین با بامبو و طرحهای آن در سامانه مفید اقدامات لازم را مبذول فرمایید

کارگزاری مفید

با سلام.
مقالات آموزشی در خصوص اپلیکیشن بامبو در سامانه آموزش کارگزاری مفید قرار داده شده است. می‌توانید با جستجو کلمه بامبو در سامانه آموزش مفید به مقالات آن دسترسی پیدا نمایید.

مجتبی

واقعاً سود خوبی میده و تیم خوبی این صندوق رو در دست دارند. دمتون گرم. البته انشالا همیشه همینطور بمونید

کارگزاری مفید

با سلام.
سرمایه‌گذار گرامی، همراهی شما باعث افتخار ماست. با تشکر از نظر ارزشمند شما.

دیدار

چقدر سود میده

کارگزاری مفید

با سلام.
صندوق پیشرو تقسیم سود به‌صورت ماهیانه یا دوره‌ای ندارد. سود یا ضرر پس از سرمایه‌گذاری در این صندوق، به‌صورت مابه‌التفاوت قیمت صدور و ابطال مشخص خواهد شد. جهت اطلاع از بازدهی صندوق پیشرو می‌توانید به سایت صندوق مراجعه کنید و در منوی بالای صفحه، بخش گزارش‌های صندوق، گزینه بازده دوره‌ای صندوق رو انتخاب کنید.

نسرین قاسمی نژاد

سلام ضمن تشکر سوالی داشتم ما به تفاوت وجه سرمایه گذاری چه می‌شود؟

کارگزاری مفید

باسلام
هنگام ابطال واحدهای صندوق سرمایه گذاری پیشرو ما به تفاوت قیمت صدور و ابطال به حساب بانکی درج شده در سایت صندوق یا قدرت خرید برحسب انتخاب شما واریز می شود.

آذری

باسلام
لطفا راهنمایی کنید که آیا از زمان خرید واحدهای این صندوق محدودیت زمانی برای فروش و تحقق سود وجود دارد یا خیر؟
آیا باید دوره ای را صبر کنیم تا در صورت فروش سود تعلق بگیرد یا هر زمانی که طبق قیمت ابطال فروش کنیم مشکلی ندارد؟
باتشکر

کارگزاری مفید

باسلام
صندوق پیشرو جریمه ابطال و محدودیت زمانی ندارد. باتوجه به وضعیت صندوق هر زمان اقدام به ابطال واحدهای این صندوق کنید، از ما به تفاوت قیمت صدور و ابطال کسب سود می کنید.

مهدی

باسلام و احترام
چرا مبلغ پس از درخواست ابطال به موجودی کارگزاری مفید اضافه نمی‌شود و به حساب بانکی واریز می‌شود؟ این‌طوری داریم یک انتقال مجدد از حساب بانکی به کارگزاری انجام می‌دهیم و در مبالغ بالا زمان‌بر است. پیشنهاد می‌شود گزینه انتخاب برای مقصد مبلغ ابطال شده اضافه شود. باتشکر

کارگزاری مفید

باسلام
درصورتی که از سایت صندوق اقدام به ابطال کنید، می توانید از قسمت درصد انتقال به حساب کاربری انتخاب کنید که مبلغ حاصل از ابطال به قدرت خرید شما اضافه شود.

طبا

سلام
در این صندوق اگر خرید (صدور) کنیم، هر وقت بخواهیم می‌توانیم (ابطال) کنیم یا محدوده زمانی دارد؟

کارگزاری مفید

باسلام
صندوق سرمایه گذاری پیشرو جریمه ابطال یا محدودیت زمانی ندارد. بعداز صدور واحدهای آن هر زمان تمایل داشته باشید، می توانید اقدام به ابطال کنید.

مهدی

احتراما آیا مبلغ خرید صندوق به قیمت هر واحد در زمان صدور خرید انجام می‌شود یا به مبلغ روزی که خرید اعمال می‌شود؟

کارگزاری مفید

باسلام
قیمت صدور صندوق های سرمایه گذاری به نرخ یک روزکاری بعداز ثبت درخواست صدور می باشد.