چگونه سرمایه گذاری در بورس را شروع کنیم؟

cvffrdeghy
زمان مطالعه: 7 دقیقه
انتشار ۲۹ بهمن ۱۴۰۲
تعداد بازدید: 980024
سطح مبتدی

بعد از تکمیل ثبت‌نام و دریافت کد معاملاتی اکنون می‌توانید به سادگی سرمایه گذاری خود را در بورس شروع کنید. برای آغاز سرمایه گذاری و خرید و فروش انواع اوراق بهادار بایستی با نحوه کار با سامانه‌های معاملات آنلاین آشنا باشید.

در این مطلب با یکی از سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید به نام ایزی‌تریدر اربیس و نحوه خرید و فروش سهام با آن بیشتر آشنا می‌شویم.

ایزی تریدر اربیس چیست و چگونه به آن وارد شویم؟

سامانه ایزی تریدر اربیس با طراحی ویژه، فرآیند خرید و فروش و سرمایه گذاری در بورس را برای کاربران آسان کرده است. از طریق این سامانه هر جا که باشید، به راحتی می‌توانید در ساعت بازار معاملات خود را انجام دهید. این سامانه دارای دو نسخه وب و موبایل است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سازوکار بازار سرمایه پیشنهاد می‌شود مطلب آموزش بورس را مطالعه کنید.

برای ورود به ایزی تریدر می‌توانید نسخه اندروید یا آیفون (iOS) این سامانه را از بخش ایزی تریدر موبایل وب‌سایت کارگزاری مفید دریافت کنید. یا با استفاده از مرورگر خود نشانی orbis.easytrader.ir را جستجو کنید.

شناسه ورود به ایزی تریدر، کد ملی یا شماره همراه ثبت شده‌ی شما است. رمز عبور نیز همان رمزی است که در زمان افتتاح حساب تعیین کرده‌اید. اگر رمز عبوری که در زمان افتتاح حساب وارد کرده‌اید فراموش شده است، می‌توانید از طریق گزینه «رمز عبور خود را فراموش کرده‌ام» آن را بازیابی کنید.

نحوه واریز وجه در ایزی تریدر چگونه است؟

برای خرید سهام و شروع سرمایه گذاری در بورس، نیاز است ابتدا حساب خود نزد کارگزاری مفید را شارژ کنید. برای واریز وجه در سامانه اربیس کارگزاری مفید مشابه تصویر زیر عمل کنید. 

در صفحه درگاه بانکی، از کلیه کارت‌های بانکی امکان شارژ حساب معاملاتی امکان‌پذیر است. لازم به ذکر است برای مبالغ بیشتر از ۱۰۰ میلیون تومان می‌توانید در قسمت واریز وجه، از قسمت ثبت فیش واریزی استفاده کنید.این قسمت در تصویر زیر مشخص شده است.

سقف واریز آنی از هرکدملی و کارت بانکی ۱۰۰ میلیون تومان در روز است.

برای واریزِ مبالغِ بالاتر از ۱۰۰ میلیون تومان، لازم است وجه مورد نظر را به یکی از شماره حساب‌های بانکی کارگزاری مفید ، واریز کنید. سپس اطلاعات فیش واریزی را در ایزی تریدر ثبت کنید. ظرف مدت ۲۴ ساعت کاری، مبلغ واریزی شما تایید و به حسابتان نزد کارگزاری مفید اضافه خواهد شد.

لازم به ذکر است کاربران، تنها می‌توانند از شماره‌ حسابی به نام خود، انتقال وجه حساب مفید داشته باشند. در صورت مغایرت نام، واریزِ کاربر لغو شده و وجه آن بازگشت داده می‌شود. 

برداشت وجه چگونه انجام می‌شود؟

برای برداشت وجه از حساب خود نزد کارگزاری مفید، در صورتی که مبلغ درخواستی بیشتر ۲۰ میلیون تومان باشد تا ساعت ۱۴ و اگر مبلغ درخواستی کمتر از ۲۰ میلیون تومان باشد تا ساعت ۱۵:۳۰ همان روز می‌توانید درخواست وجه خود را ثبت و مبلغ مورد نظر را برای روز کاری بعد دریافت کنید. در غیر این صورت، وجه درخواستی دو روز کاری بعد قابل دریافت است. برای آموزش فرآیند آن تصویر زیر را مشاهده کنید.

لطفا به این نکته توجه داشته باشید که اگر وجه موجود در حساب شما، حاصل از فروش سهام در همان روز باشد، حداقل دو روز کاری بعد قابل برداشت است.

لازم به ذکر است، در صورتی که نام صاحبِ حسابِ معرفی‌شده به نام شخص دیگری بوده یا حساب، مشترک یا مسدود باشد، درخواست وجه پرداخت نخواهد شد و منجر به عودت وجه به حساب شما نزد کارگزار می‌گردد.

در هنگام تقاضای برداشت وجه به این نکته نیز توجه داشته باشید، اگر وجوه مورد نظر، حاصل از فروش سهام باشد، دو روز کاری بعد و اگر حاصل از فروش اوراق با تسویه یک روزه باشد، یک روز کاری بعد قادر به دریافت وجه حاصل از فروش خواهید بود.

بیشتر بخوانید: صندوق بازنشستگی تکمیلی آتیه مفید

چگونه سهام خرید و فروش کنیم؟

برای ارسال سفارش خرید و شروع سرمایه گذاری روی یک نماد در سامانه‌‌های معاملاتی، مشابه تصویر زیر ابتدا باید نماد مورد نظر را در قسمت جستجوی نماد انتخاب کرده و در پنجره اطلاعات نماد، با انتخاب گزینه خرید، وارد پنل سفارش شوید. در این قسمت، تعداد و قیمت را ثبت کرده و سپس سفارش خود را ارسال کنید.

برای فروش دارایی‌های خود نیز کافی است از قسمت پرتفوی، نماد مدنظر خود را انتخاب کرده و در پنجره اطلاعات نماد گزینه فروش را انتخاب کنید تا وارد پنل فروش شوید. در این قسمت مشابه آنچه درباره خرید گفته شد تعداد و قیمت مدنظر خود را ثبت کرده و سپس گزینه ارسال فروش را انتخاب کنید.

چگونه در صندوق‌های مفید سرمایه‌گذاری کنم؟

برای سرمایه گذاری در صندوق‌های قابل معامله کارگزاری مفید مانند اطلس، آوند، توان و… کافی است نام صندوق مورد نظر خود را در ایزی‌تریدر اربیس جستجو کرده و سفارش خود را ثبت کنید. اما اگر قصد سرمایه گذاری در صندوق‌های صدور و ابطالی مفید را دارید، بخش سرمایه‌گذاری در سامانه ایزی‌تریدر اربیس، این امکان را برای شما فراهم می‌کند. برای آشنایی با مراحل انجام، به تصویر زیر دقت کنید.

شروع سرمایه گذاری در صندوق‌های مفید

چند نکته مهم

  • معاملات سهام در بورس از ساعت ۹ تا ۱۲:۳۰ انجام می‌شود. پیش از آغاز معاملات از ساعت ۸:۴۵ الی ۹ یک مرحله پیش‌گشایش انجام می‌شود. در این مرحله تنها می‌توان سفارش را ارسال کرد ولی تا زمان آغاز معاملات، سفارشات انجام نمی‌شود و همچنین امکان ویرایش و حذف سفارش ارسال‌شده در بازه زمانی ۸:۵۵ الی ۹ امکان‌پذیر نیست.
  • حداقل مبلغ برای شروع سرمایه گذاری در سامانه‌های معاملات آنلاین برای نمادهای بورسی و فرابورسی (غیر از بازار پایه)، ۵۰۴ هزار تومان است. همچنین حداقل میزان سفارش‌گذاری برای خرید در نمادهای بازار پایه فرابورس ۵ میلیون تومان و برای صندوق‌های قابل معامله (ETF)، ۱۰۰ هزار تومان به علاوه کارمز خرید است.

البته توجه داشته باشید که برای خرید عرضه اولیه محدودیتی وجود ندارد و با مبالغ حتی کمتر از ۱۰۰ هزار تومان نیز امکان خرید عرضه اولیه فراهم است.

برای آشنایی بیشتر با رویه ارائه خدمات و انجام معاملات بر خط به لینک زیر مراجعه کنید.

رویه ارائه خدمات و انجام معاملات برخط

سوالات متداول

حداقل مبلغ برای شروع سرمایه گذاری در سامانه‌های معاملات آنلاین چقدر است؟

حداقل مبلغ برای شروع سرمایه گذاری در سامانه‌های معاملات آنلاین، ۵۰۴ هزار تومان است.

ایزی تریدر چیست؟

سامانه ایزی تریدر کارگزاری مفید فرآیند خرید و فروش و سرمایه گذاری در بورس را برای کاربران آسان کرده است. از طریق این سامانه هر جا که باشید، به راحتی می‌توانید در ساعت بازار معاملات خود را انجام دهید. این سامانه دارای دو نسخه وب و موبایل است.

زمان معاملات در بورس از چه ساعت شروع می‌شود؟

معاملات سهام در بورس از ساعت ۹ تا ۱۲:۳۰ انجام می‌شود. پیش از آغاز معاملات از ساعت ۸:۴۵ الی ۹ یک مرحله پیش‌گشایش انجام می‌شود. در این مرحله تنها می‌توان سفارش را ارسال کرد ولی تا زمان آغاز معاملات سفارشات انجام نمی‌شود و همچنین امکان ویرایش و حذف سفارش ارسال‌شده در بازه زمانی ۸:۵۵ الی ۹ امکان‌پذیر نمی‌باشد.

برای ورود به ایزی تریدر از چه نام کاربری و رمزی باید استفاده کرد؟

شناسه ورود به ایزی تریدر، کد ملی یا شماره همراه ثبت شده‌ی شما است. رمز عبور نیز همان رمزی است که در زمان افتتاح حساب تعیین نموده‌اید. اگر رمز خود را فراموش کرده‌اید، می‌توانید از طریق گزینه «رمز عبور خود را فراموش کرده‌ام» آن را بازیابی کنید. 

Amir dejman کارشناس بازار سرمایه
guest
209 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
پروانه

باسلام باکمترین مبلغ نمیشودسرمایه گذاری کرد

کارگزاری مفید

با سلام
حداقل مبلغ خرید سهام در سامانه‌های آنلاین، طبق قوانین سپرده‌گذاری مرکزی 500 هزار تومان به علاوه کارمزد خرید می‌باشد. همچنین حداقل مبلغ جهت خرید صندوق‌های قابل معامله 100 هزار تومان و حداقل مبلغ برای خرید سهم بازار فرابورس، 5 میلیون تومان است
جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌‌ «نحوه ارسال سفارش خرید یا فروش» را مطالعه نمایید.

Last edited 2 سال قبل by کارگزاری مفید
مهدی آبیاری

پول در پورتفو بماند سود سپرده میخورد یا نه

کارگزاری مفید

با سلام
در صورتی‌که طرح حامی برای شما فعال باشد، به مانده حساب شما نزد کارگزاری (قدرت خرید) سود روزشمار اختصاص داده می‌شود. بدین صورت که مانده راکد حساب شما در صندوق حامی‌ سرمایه‌گذاری شده و سود آن اوایل روز‌های کاری هر ماه به قدرت خرید شما اضافه می‌شود.
همچنین در گردش حساب سامانه‌های آنلاین کارگزاری مفید با عنوان «بابت سود صندوق سرمایه‌گذاری ثابت حامی…» قابل مشاهده خواهد بود. لازم به ذکر است، حداقل مبلع جهت سرمایه‌گذاری در صندوق «حامی» 60 هزار تومان می‌باشد.
جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله «معرفی جامع طرح حامی» را مطالعه نمایید.

Last edited 2 سال قبل by کارگزاری مفید
مرتضی

چرا برای فرش نماد الان چند ماهه مینویسه نماد مضربی از ۱۰ باشد یا گروه احازه فعالیت نمیدهد مچکرم

کارگزاری مفید

با سلام
از تاریخ 24 خرداد 1399، سازمان بورس و اوراق بهادار در اطلاعیه جدید خود اقدام به تغییر برخی دستورالعمل‌ها در خصوص ارسال سفارش نمادهای مربوط به بازارهای بورس نموده است. این تغییر از آن جهت است که پیمانه‌ی فاصله‌ی قیمت سفارش‌ها 10 ریال-10 ریال شده است. بنابراین در صورت عدم رعایت این موضوع سفارش شما با خطا مواجه خواهد شد.
به عنوان مثال فرض کنید بالاترین قیمت سهم مدنظر شما در تابلو معاملات ۲۰۰۰ ریال است. در صورتی که شما قصد ارسال سفارش با قیمت بیشتری را دارید می‌توانید سفارش خود را حداقل با ۱۰ ریال بیشتر و با قیمت ۲۰۱۰ ریال ثبت نمایید و قیمت بعدی ۲۰۲۰ خواهد شد و به همین ترتیب ادامه خواهد داشت. همچنین این ترتیب برای قیمت‌های کمتر نیز با همین روند خواهد بود.
همچنین سفارش‌گذاری تنها برای نمادهایی که در حالت مجاز و مجاز-محفوظ هستند امکان دارد و در حالت ممنوع سفارشی ثبت نخواهد شد.
جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله «پیغام‌های خطایی که ممکن است معامله‌گر دریافت کند» را مطالعه نمایید.

شکوه

سلام
برای تغییر کارگزار ناظر
درقسمتی که باید نام نماد را وارد کنیم،
اسم کارگزاری مفید را بنویسیم؟؟
یا اسم نمادشرکت سهام عدالت استانی(مثلا وسخوز)

کارگزاری مفید

با سلام
جهت ثبت درخواست «تغییر کارگزار ناظر» از طریق سامانه‌‌های آنلاین کارگزاری مفید وارد بخش «تغییر کارگزار ناظر» شده و در قسمت جست‌وجوی نماد، نام نماد مورد نظر را انتخاب کرده سپس بر روی گزینه‌ی «ثبت درخواست» کلیک نمایید. در نظر داشته باشید، نیازی به نوشتن نام کارگزاری مفید نمی‌باشد.
جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌های «تغییر کارگزار ناظر» را مطالعه نمایید.

Last edited 2 سال قبل by کارگزاری مفید
هیوا

باسلام واجازه از آدمین گرامی تغیر کارگزارناظر درسهام عدالت غیرممکنه وانجام نمیشه باتوجه با اینکه شما نماد استان خوزستان واردکردن حدس بنده براینه نماد سهام عدالت شما میباشد .یا مگراینکه اقدام به خرید سهام بصورت شخصی کرده باشید وسهام تخصیصی ازطرف سهام عدالت نباشه بتونی تغیرناظرکارگزاربدی وسهام ازنگاه منتقل کنید مفید

کارگزاری مفید

با سلام
در صورتی که بخشی از سهام عدالت مستقیم را از طریق یک کارگزاری به فروش نرسانده باشید، امکان تغییر کارگزار ناظر برای آن وجود دارد. همچنین سهام عدالت استانی (با مدیریت غیر مستقیم) نیر امکان تغییر کارگزار ناظر را دارد.

پریسا جعفری

سلام چرا نمودارهای من اپدیت نمیشم

کارگزاری مفید

با سلام
با توجه به اینکه موضوع مد نظر نیاز به بررسی دقیق‌تر و دریافت اطلاعات از شما را دارد، خواهشمند است جهت بررسی بیشتر از طریق راه‌های ارتباطی زیر همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز با کارشناسان در ارتباط باشید:
📞شماره تماس ۰۲۱۸۷۰۰
📲چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی
📩email: 8700@emofid.com

جواد

سلام
چرا کد ملی من تایید نمیشه؟؟؟

کارگزاری مفید

با سلام
با توجه به اینکه موضوع مد نظر نیاز به بررسی دقیق‌تر و دریافت اطلاعات از شما را دارد، خواهشمند است جهت بررسی بیشتر از طریق راه‌های ارتباطی زیر همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز با کارشناسان در ارتباط باشید:
📞شماره تماس ۰۲۱۸۷۰۰
📲چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی
📩email: 8700@emofid.com

محمد

سلام من هرکاری میکنم وج واریز کنم نمیشه تو سامانه میزنه کارت نامعتبر است

کارگزاری مفید

با سلام
در‌حال‌حاضر واریز وجه در سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید با اختلالی مواجه نمی‌باشد. در صورت بروز چنین مشکلی کش مرورگر خود را پاک نموده و از نسخه به روزرسانی شده مرورگر استفاده نمایید. در صورتی که اطلاعات کارت بانکی خود را به درستی وارد کرده‌اید و موارد مذکور را نیز در نظر گرفته‌اید، جهت واریز وجه از درگاه‌های دیگر اقدام نمایید و با پشتیبانی بانک خود ارتباط بگیرید.
جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌های «واریز وجه» را مطالعه نمایید.

Last edited 4 ماه قبل by کارگزاری مفید
علی اصغر

برای خرید سیمان چه مراحلی باید ثبت کنیم

کارگزاری مفید

با سلام
جهت خرید گواهی سپرده کالایی سیمان نیاز به دریافت کد بورس کالا نیست. شما می‌توانید با کد بورسی خود اقدام به خرید گواهی سپرده سیمان کنید.
در حال حاضر معاملات گواهی سپرده کالایی سیمان روزهای دوشنبه و سه‌شنبه انجام می‌شود. پیش‌گشایش معاملات گواهی سپرده کالایی سیمان از ساعت ۱۲:۴۵ شروع شده و در ساعت ۱۴ خاتمه می‌يابد. سپس راس ساعت ۱۴ حراج تک قیمتی برگزار می‌شود.
همچنین محدوده حجمی برای سفارش‌گذاری نمادهای سپرده سیمان‌ حداقل ۱۰ تن و حداکثر ۱۰۰ تن است. البته محدودیتی برای خرید سیمان‌ وجود ندارد و معامله‌گران می‌توانند از همه‌ی نمادهای سیمانی‌ در روز معاملاتی خرید کنند. اما میزان آن از ۱۰۰ تن در هر جلسه معاملاتی در هر نماد بیش‌تر نخواهد بود. به علاوه هر گواهی سپرده سیمان‌ معادل یک کیلوگرم سیمان‌ است. دقت داشته باشید که در سامانه‌های معاملاتی آنلاین کارگزاری مفید (ایزی‌تریدر و آنلاین‌پلاس)، قبل از ارسال سفارش در نماد مورد نظر، می‌بایست توافق‌نامه «پذیرش ریسک گواهی سپرده سیمان» را مطالعه و تایید نمایید. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله «گواهی سپرده کالایی سیمان» را مطالعه نمایید.

علیرصا

سلام چند روز طول میکشه ک حساب کاربری فعال بشه؟

کارگزاری مفید

با سلام
پس از تکمیل فرایند ثبت‌نام در کارگزاری مفید، دسترسی به سامانه‌های معاملاتی پس از یک روز کاری ایجاد خواهد شد.
در صورتی‌که، از زمان ثبت نام شما کمتر از یک روز کاری گذشته است، امکان استفاده از خدمات سامانه‌های معاملاتی آنلاین کارگزاری مفید برای شما مهیا نبوده و تنها امکان ورود به‌صورت «کاربر مهمان» را خواهید داشت.

افشین قدیریان

آیا امکان سفارش گزاری و خرید حق تقدم های استفاده نشده در حراج بصورت آنلاین وجود دارد ؟

کارگزاری مفید

با سلام
زمانی که نماد حق تقدم در مرحله‌‌ی «پذیره‌نویسی عمومی» برای معامله مجاز اعلام شود، شما قادر خواهید بود درخواست خرید خود را با استفاده از سامانه‌های آنلاین کارگزاری مفید ثبت نمایید. توجه داشته باشید که در زمان ثبت سفارش خرید، می‌بایست علاوه بر مبلغ حق تقدم، مبلغ اسمی حق تقدم (۱۰۰۰ ریال بابت هر سهم) نیز در قدرت خرید‌تان موجود باشد. زیرا در صورت خرید حق تقدم در زمان «پذیره‌نویسی عمومی»، مبلغ اسمی در زمان خرید از قدرت خرید شما کسر شده و دیگر نیازی به واریز وجه اسمی به شرکت مربوطه نخواهد بود.
همچنین در صورت خرید حق تقدم در بازه زمانی مذکور امکان فروش آن را نخواهید داشت و می‌بایست منتظر تبدیل حق تقدم به سهام باشید.
لازم به ذکر است، پس از تکمیل فرآیند افزایش سرمایه و انتشار آگهی «ثبت افزایش سرمایه» در سایت کدال، حق تقدم به سهم اصلی تبدیل شده و قابل معامله خواهد بود.
جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌ی «حق تقدم خرید سهام و نحوه استفاده از آن» را مطالعه نمایید.

Last edited 2 سال قبل by کارگزاری مفید
فرید

برای خرید در بورس از سهام عدالت می توان استفاده کرد

کارگزاری مفید

با سلام
جهت خرید و فروش سهام در بازار سرمایه ابتدا می‌بایست قدرت خرید خود را در سامانه‌های آنلاین کارگزاری مفید را شارژ نمایید.
لذا جهت خرید سهام ابتدا می‌بایست سهام عدالت خود را به فروش رسانده، سپس با مبلغ ناشی از فروش سهام عدالت اقدام به خرید سهام مد نظر نمایید.
اگر سهام عدالت شما به روش آزادسازی مستقیم می‌باشد، با ثبت‌نام در سامانه مدیریت سهام‌ عدالت‌ کارگزاری مفید، می‌توانید به بررسی دارایی سهام‌ عدالت‌ خود شامل لیست شرکت‌ها و ارزش دارایی سهام‌ عدالت‌ خود دسترسی داشته و در زمان مناسب درخواست فروش سهام‌ مورد نظر از میان سهام‌ عدالت‌ خود را ثبت کنید.
همچنین برای تغییر کارگزار ناظر سهام عدالت با مدیریت مستقیم، می‌بایست سفارش باز فروش سهام عدالت در کارگزاری دیگری نداشته باشید و قسمتی از سهام خود را نیز از طریق کارگزاری دیگر به فرش نرسانده باشید. به علاوه در حال حاضر تنها امکان ثبت سفارش فروش برای حداکثر 60 درصد از دارایی سهام عدالت وجود دارد و ثبت درخواست فروش می‌بایست در روزهای کاری صورت پذیرد. در جریان باشید، در حال حاضر امکان ثبت سفارش فروش برای سهام عدالت وجود دارد ولی تا زمانی که تصمیمی از جانب سازمان بورس گرفته نشود فروش انجام نمی‌شود.
اگر سهام عدالت شما به روش آزادسازی غیرمستقیم است، دارایی خود در درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه اطمینان حاصل کنید و سپس از طریق سامانه‌های آنلاین کارگزاری برای نماد سرمایه‌گذاری استانی خود درخواست «تغییر گارگزار ناظر» ثبت نمایید. پس از 48 ساعت کاری نماد مد نظر نماد به پرتفوی سپرده‌گذاری منتقل می‌شود و قادر به ثبت سفارش فروش خواهید بود.
جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌ «هر آنچه که لازم است درباره سهام عدالت بدانید!» را در مطالعه نمایید.

حسین

خوب

کارگزاری مفید

با سلام
همراهی شما موجب دلگرمی ماست.

سعیده

خسته‌ نباشید من میدونم سالهای قبل واسم سهام خریداری شده و فک میکردم با نصب مفید اون نمایش داده میشه ک نشد،حالا باید از کجا پیگیری کنم؟

کارگزاری مفید

با سلام
جهت کسب اطمینان از دارایی در نماد مد نظر، به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه مراجعه و مالکیت خود در این نماد را بررسی فرمایید.
در صورتی که برای اولین بار از سامانه ذینفعان استفاده می‌فرمایید، از گزینه «ثبت‌نام در سامانه» استفاده کرده و می‌بایست به شماره همراه ثبت شده در سجام دسترسی داشته باشید.
پس از کسب اطمینان از دارایی در نماد مد نظر، جهت انتقال سهام مربوطه به پرتفوی سپرده‌گذاری خود، در سامانه‌های معاملاتی آنلاین کارگزاری مفید درخواست «تغییر کارگزار ناظر» را برای نماد مد نظر ثبت نمایید. طی 48 ساعت کاری پس از ثبت درخواست، نماد مورد نظر به پرتفوی سپرده‌گذاری شما اضافه خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌ «تغییر کارگزار ناظر» را مطالعه فرمایید.

Last edited 6 ماه قبل by کارگزاری مفید