واریز وجه در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)

زمان مطالعه: 8 دقیقه
انتشار ۱۶ شهریور ۱۳۹۹
تعداد بازدید: 84360
سطح مبتدی

برای خرید سهام در بورس از طریق نرم‌افزار ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)، ابتدا باید حساب‌ معاملاتی خود را شارژ کنید. شارژ آنلاین حساب معاملاتی در نرم‌افزار ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) از طریق کلیک بر روی گزینه «واریز وجه» امکان‌پذیر است. در قسمت واریز وجه ایزی تریدر، شما می‌توانید با روش واریز آنی یا ثبت فیش قدرت خرید خود را شارژ کنید.

واریز آنی وجه در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)

برای واریز وجه در سامانه ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)، در نسخه وب از منوی سمت راست، آیکون سایر را انتخاب کنید. در نسخه موبایل اربیس، گزینه سایر در منوی پایین صفحه قرار گرفته است.

در کادر جدیدی که باز شده روی گزینه واریز وجه کلیک کرده، سپس مبلغ و درگاه بانکی را مشخص کنید. در صفحه درگاه بانکی، از کلیه کارت‌های بانکی امکان شارژ حساب معاملاتی برای شما فراهم است.

همان‌طور که در مرحله سوم مشاهده می‌کنید، تاریخچه‌ای از واریزی‌های شما نمایش داده می‌شود.

در مورد واریز آنی به نکات زیر توجه کنید

 • بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی، سقف مبلغ واریز آنی از هر کارت بانکی، روزانه ۱۰۰ میلیون تومان و سقف مبلغ واریز آنی هر کد ملی، روزانه ۱۰۰ میلیون تومان است.
 • انتخاب درگاه پرداخت صرفا برای انجام عملیات بانکی است و از تمام کارت‌های بانکی عضو شتاب می‌توان استفاده کرد.
 • هنگام واریز آنی به هیچ وجه از فیلترشکن یا VPN استفاده نکنید.
 • در صورتی که پس از واریز آنی، وجه از حساب بانکی شما کسر گردید اما حساب کاربری مفیدتان شارژ نشد، وجه کسر شده حداکثر تا ۲۴ ساعت به حساب بانکی شما عودت داده خواهد شد. اگر پس از گذشت ۲۴ ساعت از زمان واریز آنی، وجه به حساب بانکی شما عودت داده نشد، باید برای پیگیری‌های بیشتر اطلاعات تراکنش خود را طی استعلام از پشتیبانی درگاه پرداخت، شامل شماره تراکنش به همراه مبلغ و تاریخ پرداخت را به پشتیبانی ۸۷۰۰-۰۲۱ اعلام کنید.
 • دقت داشته باشید برای درگاه ملت و پارسیان شماره تراکنش ۱۲ رقمی بوده و به ترتیب با ارقام ۱۷ و ۷۲ آغاز می‌شود، همچنین شناسه خرید درگاه بانک سامان از تاریخ ۱۱ آذرماه ۹۹، ۱۰ رقمی بوده و با رقم ۲۱ آغاز می‌گردد.

ثبت فیش واریز وجه در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)

برای واریز مبالغ بیش از ۱۰۰ میلیون تومان در سامانه ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)، ابتدا باید مبلغ مورد نظر را از طریق سیستم بانکی به یکی از شماره حساب‌های کارگزاری مفید واریز کنید. سپس وارد ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) شده و اطلاعات فیش واریزی را ثبت کنید. یک روز کاری بعد، مبلغ واریزی شما تایید و به حسابتان اضافه خواهد شد. به تصاویر زیر توجه کنید.

 در مورد ثبت فیش به نکات زیر توجه کنید

 • اطلاعات مربوط به حساب‌های بانکی کارگزاری مفید را می‌توانید در سایت رسمی کارگزاری به آدرس www.emofid.com از قسمت شماره حساب‌های مفید یا از بخش ثبت فیش واریزی و انتخاب گزینه «شماره حساب‌ها» در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) مشاهده کنید.
 • پس از واریز وجه به حساب کارگزاری، حتما باید اطلاعات فیش واریزی را در سامانه‌های معاملاتی مثل ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) ثبت کنید تا بخش حسابداری درخواست شما را پیگیری و حسابتان را شارژ کند.
 • حساب بانکی مبدا، فقط باید به نام صاحب حساب کاربری کارگزاری مفید باشد. در غیر این صورت حساب کاربری شارژ نخواهد شد و وجه واریزی پس از طی فرآیند اجرایی آن، به حساب مبدا باز می‌گردد. در این شرایط نیاز است تا گردش حساب مربوط به حساب بانکی مبدا را از بانک یا اینترنت بانک خود دریافت کنید و تصویر آن را برای کارگزاری به همراه شماره شبا مبدا واریز ارسال کنید.
 • از واگذاری چک به حساب کارگزاری مفید اکیدا خودداری کنید. در صورت واگذاری چک، حساب کاربری به هیچ وجه شارژ نخواهد شد و وجه واریزی پس از طی فرآیند اجرایی آن، به حساب صادر کننده چک برگردانده خواهد شد.
 • هر گونه واریز وجه به حساب کارگزاری مفید از طریق دستگاه‌های خودپرداز، اینترنت بانک، همراه بانک و اپلیکیشن‌های پرداخت بانکی از جمله هف هشتاد و آپ جز دسته‌ی واریز از طریق سامانه بانکی قرار گرفته و نیاز به ثبت فیش در سامانه ایزی تریدر خواهد داشت.
 • پیشنهاد می‌شود به منظور تسهیل فرآیند، مبلغ را به حساب بانک ملت واریز کنید.
 • جهت ثبت واریز وجه اینترنتی خود از بانکهای سامان، پارسیان، پاسارگاد و اقتصاد نوین شماره حساب خود و از سایر بانکها شماره پیگیری یا رهگیری را به جای شماره فیش درج کنید.

وضعیت واریزی فیش بانکی خود را بررسی کنید

وضعیت واریزی فیش بانکی شما یکی از حالت های زیر را دارد:

 • اقدام گردید: این وضعیت در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) به معنای موفقیت در ثبت واریز وجه شما است. 
 • در حال بررسی: فیش به تازگی ثبت کردید و هنوز در حال بررسی مالی است.
 • لغو شده توسط مشتری: در این حالت شما پس از ثبت فیش، در قسمت عملیات درخواست خود را حذف کرده‌اید.
 • حذف شده: در این حالت پس از بررسی توسط بخش مالی به یکی از دلایل زیر که در قسمت پیام کارگزار ثبت می‌شود، درخواست اولیه ثبت فیش شما رد شده است:
  • اصل فیش واریزی ارسال شود.
  • مغایرت نام واریز کننده
  • عدم درج در صورت حساب بانکی

در صورت این که وضعیت واریز وجه شما «حذف شده» باشد چه اقدامی باید انجام دهید؟

۱.اصل فیش واریزی ارسال شود.

در این حالت نیاز است که تصویری خوانا از اصل فیش واریزی برای بخش مالی با استفاده از قسمت بارگذاری تصویر فیش ارسال کنید.

۲.مغایرت نام واریز کننده

توجه داشته باشید نام واریز کننده و نام صاحب حساب باید یکسان باشد، در غیراین‌ صورت فیش تایید نخواهد شد.

در صورت مغایرت نام واریز کننده و نام صاحب حساب، مبلغ به قدرت خرید شما اضافه نخواهد شد و می بایست به حساب مبدا عودت داده شود. برای پیگیری، لازم است با واحد پشتیبانی کارگزاری مفید به شماره ۸۷۰۰-۰۲۱ تماس حاصل شود. 

۳.عدم درج در صورت حساب بانکی

در این حالت مبلغ مورد نظر با توجه به اطلاعات ثبت شده توسط کاربر، به حساب کارگزاری واریز نشده است. احتمالا شرایط واریزی شما یکی از موارد زیر را دارد:

 • اطلاعات ثبت شده فیش شامل  مبلغ دقیق واریز ، تاریخ واریز و همچنین بانک و شماره حساب مقصد  به درستی ثبت نشده است. که در این صورت می بایست مجدد اطلاعات فیش را به درستی وارد کنید.
 • کاربر به حسابی اشتباه واریز وجه انجام داده‌ است.

در غیر این موارد، در صورتی که واریز شما درست و موفق بوده، نیاز است تصویری خوانا از اصل فیش ارسال شود.

غیرفعال شدن سرویس اتصال به حساب بانکی

شاید بدانید، پیش از این یکی از روش‌های مدیریت وجوه و حساب، استفاده از اتصال حساب بانک ملت و سامان به کارگزاری مفید، بلوکه کردن مبلغ خرید از حساب این بانک‌ها و دسترسی مستقیم خرید از حساب بدون نیاز به پرداخت وجه بوده است.

بهتر است مطلع شوید که این سرویس غیرفعال شده است و مشتریان برای واریز وجه باید از گزینه حساب نزد کارگزار اقدام و با توجه به مبلغی که قصد خرید دارند، آن را به‌صورت فیش واریزی و یا به‌صورت پرداخت آنلاین وارد حساب کاربری خود نزد کارگزاری مفید کنند.

واریز وجه در نسخه قدیمی ایزی تریدر

اگر از نسخه قدیمی ایزی تریدر (به آدرس easytrader.emofid.com) استفاده می‌کنید نیز می‌توانید از این امکانات استفاده کنید. برای واریز آنی وجه در نسخه قدیمی ایزی تریدر، مانند ویدیو زیر عمل کنید.

همچنین برای آشنایی با مراحل ثبت فیش در ایزی تریدر نسخه قدیمی نیز می‌توانید ویدیو زیر را مشاهده کنید.

سوالات متداول

سقف مبلغ واریز آنی از هر کارت بانکی چقدر است؟

بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی، سقف مبلغ واریز آنی از هر کارت بانکی، روزانه ۱۰۰ میلیون تومان و سقف مبلغ واریز آنی هر کد ملی، روزانه ۱۰۰ میلیون تومان است.

پس از واریز آنی مبلغ از حسابم کم شده اما قدرت خریدم در کارگزاری شارژ نشده است. چه اقدامی باید انجام بدهم؟

در صورتی که پس از واریز آنی، وجه از حساب بانکی شما کسر گردید اما حساب کاربری مفیدتان شارژ نشد، وجه کسر شده حداکثر تا ۲۴ ساعت به حساب بانکی شما عودت داده خواهد شد. اگر پس از گذشت ۲۴ ساعت از زمان واریز آنی، وجه به حساب بانکی شما عودت داده نشد، باید برای پیگیری‌های بیشتر اطلاعات تراکنش خود را طی استعلام از پشتیبانی درگاه پرداخت، شامل شماره تراکنش به همراه مبلغ و تاریخ پرداخت را به پشتیبانی ۹۱۰۰۸۷۰۰-۰۲۱ اعلام کنید.

برای واریز مبالغ بالای ۱۰۰ میلیون تومان از چه روشی می‌توان استفاده کرد؟

برای واریز مبالغ بیش از ۱۰۰ میلیون تومان می‌توان از گزینه ثبت فیش استفاده کرد. بدین منظور بعد از واریز مبلغ از حساب خود (نه حتی حساب مشترک) به یکی از شماره حساب‌های بانکی کارگزاری مفید، اطلاعات فیش واریز خود را در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) ثبت کنید. یک روز کاری بعد، مبلغ واریزی شما تایید و به حسابتان اضافه خواهد شد.

Amir dejman کارشناس بازار سرمایه
guest
32 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
محمد

تشکر . مفید بود

کارگزاری مفید

هدف ما جلب رضایت شماست. با تشکر از نظر ارزشمند شما

علی

همچنان امکان شارژ آنی از طریق بانک ملت بسته است اگر غیر از ایزی تریدر برنامه دیگری که بتوان حساب کاربری رو از طریق درگاه بانک ملت شارژ آنی کرد، لطفا معرفی کنید

کارگزاری مفید

با سلام
پیش از این یکی از روش‌های مدیریت وجوه و حساب، استفاده از اتصال حساب بانک ملت و سامان به کارگزاری مفید، بلوکه کردن مبلغ خرید از حساب این بانک‌ها و دسترسی مستقیم خرید از حساب بدون نیاز به پرداخت وجه بوده است. دقت داشته باشید، این سرویس در حال حاضر غیر فعال گردیده و مشتریان جهت شارژ قدرت خرید خود می‌بایست با توجه به مبلغ مد نظر، آن را به‌صورت فیش واریزی و یا به‌صورت پرداخت آنلاین وارد حساب کاربری خود نزد کارگزاری مفید کنند.
در پرداخت آنلاین، هر کد ملی محدود به پرداخت صد میلیون تومان و هر شماره کارت‌ بانکی نیز محدود به پرداخت پنجاه میلیون تومان در روز می‌باشد. برای مبالغ بیش‌تر از صد میلیون تومان می‌توانید با مراجعه به بانک از طریق شماره‌حساب‌های کارگزاری مفید، پرداخت را به‌صورت ثبت فیش انجام دهید.

Last edited 1 سال قبل by کارگزاری مفید
جلال

سلام ، تشکر بسیار مفیدبود همانندنام کارگزاری.

کارگزاری مفید

با سلام
هدف ما کسب رضایت شماست. از لطف شما کمال تشکر را داریم.

حمید

سلام من واریز انجام دادم ولی در پرتفوی ننشسته

کارگزاری مفید

با سلام
جهت بررسی دقیق‌تر از طریق شماره تماس 0218700، آدرس ایمیل 8700@emofid.com و همچنین چت آنلاین در سامانه‌های معاملاتی کارگزاری مفید، می‌توانید به‌صورت همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز با کارشناسان مرکز خدمات مشتریان کارگزاری مفید در ارتباط باشید.

مسعود

کاش شرایطی فراهم میشد که لینک پرداخت اینترنتی برای واریز وجه کارگزاری رو اشتراک گذاری کرد تا مثلا دوستم که 1 تومن بهم بدهکاره مستقیم به حساب کارگزاری من واریز کنه و خلاصه بقیه بتونن به حساب کارگزاری من واریز کنن

کارگزاری مفید

با سلام
ضمن عرض تشکر از ارائه پیشنهاد شما، موضوع مورد نظر بررسی و به واحد مربوطه ارجاع داده خواهد شد.

افشین محمدی

سلام …اگر پول واریز کنیم خرید نکنیم صرفا فقط موجودی دارایی بالا ببریم سودی چیزی تعلق میگیره؟

کارگزاری مفید

با سلام
«حامی» یک صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق با درآمد ثابت برای مشتریان کارگزاری مفید می‌باشد. در صورت فعال بودن صندوق «حامی» برای شما، سود آن به قدرت خرید راکد شما به‌صورت روزشمار تعلق گرفته و سالیانه حدودا بین 15 تا 24 درصد می‌باشد. لازم به ذکر است، سود صندوق حامی اوایل روز‌های کاری هر ماه محاسبه و به «قدرت خرید» شما اضافه و تحت عنوان «بابت سود صندوق سرمایه‌گذاری حامی…» در «گردش حساب» سامانه‌های آنلاین کارگزاری مفید قابل مشاهده خواهد ‌بود. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله «معرفی جامع طرح حامی کارگزاری مفید» را مطالعه نمایید.

درگاهی

سلام وقت بخیر.چطور میتونم همه ی پولی که واریز کرده ام در ایزی تریدر خارج کنم؟

کارگزاری مفید

با سلام.
باید وارد قسمت برداشت وجه شوید و با انتخاب حساب مقصد و روز مورد نظر و همچنین وارد کردن مبلغ ، درخواست خود را ثبت نمایید.
تقاضای وجه حداکثر تا ساعت 14 روز انتخابی ، به حساب بانکی شما واریز می‌شود اگر واریز نشد حداکثر تا ساعت 5 صبح فردای روز انتخابی واریز انجام خواهد شد.
برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله ی برداشت وجه در ایزی تریدر را مطالعه نمایید.

امیر

بنده ۲ میلیارد تومان میخواستم به حساب کارگزاری واریز کنم و به ۲ شعبه بانک تجارت مراجعه کردم ولی اعلام کردند که برای واریز بالای ۲۰۰ میلیون تومان باید از کارگزاری نامه و یا کپی قرارداد بیاورید( پولشویی) که طی تماس با کارگزاری اعلام شد که کارگزاری چنین مدارکی ارایه نمیدهد. لطفا راهنمایی بفرمایید.

کارگزاری مفید

با سلام.
طبق ماده 8 دستور العمل شفاف سازی تراکنش های بانکی برای واریز مبالغ بیش از 200 میلیون تومان نیازی به گواهی جهت ارائه به بانک نیست و بانک موظف است ثبت فیش را بدون هیچ گونه مدرک یا گواهی انجام دهد.

وفاجو

با سلام اگه به حساب کارگزاری واریز کردیم و موفق به خرید نشدیم چطور می تونیم پولو دریافت کنیم

کارگزاری مفید

با سلام.
می‌توانید برای مبلغ واریز شده تقاضا وجه ثبت نمایید. کافیست از قسمت برداشت وجه ایزی تریدر وارد شوید و با وارد کردن شماره حساب مقصد، تاریخ و مبلغ درخواست خود را ثبت نمایید. تقاضای وجه حداکثر تا ساعت 14 روز انتخابی به حساب بانکی شما واریز می‌شود اگر واریز نشد حداکثر تا ساعت 5 صبح فردای روز انتخابی واریز انجام خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر می‌توانید مقاله برداشت وجه در ایزی تریدر را مطالعه نمایید.

احسان

باسلام بنده با کارت متفرقه پول زدم به حساب کارگزاری پول از حساب بنده کسر شده و به حساب ایزی تریدر من واریز نشده تکلیف چیست لطفا راهنمایی کنید .
ممنونم

کارگزاری مفید

با سلام.
اگر از حساب بانکی شما کسر شده است حداکثر تا 24 ساعت بعد مبلغ به بانک شما برگشت داده خواهد شد. در صورتی که پس از گذشت 24 ساعت، وجه به حساب بانکی عودت داده نشد و یا به قدرت خرید نیز اضافه نشد با شماره تراکنش، مبلغ، درگاه بانکی، تاریخ و ساعت واریزی از طریق شماره تماس 0218700، آدرس ایمیل 8700@emofid.com و یا چت آنلاین در سامانه‌های معاملاتی همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز، با کارشناسان در ارتباط باشید.