مشاهده کد بورسی و ویرایش اطلاعات کاربری در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)

مشاهده کد بورسی و ویرایش اطلاعات کاربری
زمان مطالعه: 8 دقیقه
انتشار ۲۴ آبان ۱۴۰۲
تعداد بازدید: 8575
سطح مبتدی

دسترسی سریع‌تر به مطالب:

ممکن است به دلایل مختلفی از جمله هماهنگی‌های دریافت سهام ترجیحی، تحویل سپرده‌های کالایی، دریافت وام اوراق تسهیلات مسکن یا موارد دیگر، نیاز به اطلاع از کد بورسی خود داشته باشید.
کد بورسی توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و اداره تسویه وجوه برای هر فرد صادر شده است و به ترتیب از کنار هم قرار گرفتن سه حرف و پنج عدد رندوم ساخته می‌شود. گاهی اوقات، سه حرف ابتدایی کد بورسی برابر با سه حرف ابتدای نام خانوادگی شخص متقاضی است. هر چند این موضوع همیشگی نبوده و ممکن است این سه حرف، به صورت تصادفی نیز انتخاب شوند.

کد بورسی درست مانند کد ملی اشخاص حقیقی یا شناسه ملی اشخاص حقوقی، منحصربه‌فرد و یکتاست. شما می‌توانید به سادگی و تنها با دو کلیک در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) به کد بورسی خود دسترسی پیدا کنید.

مطابق تصاویر زیر کافیست تا ابتدا روی نام خود کلیک کرده تا پس از آن در ردیف اول کد بورسی خود را مشاهده کنید. توجه داشته باشید که این کد در ابتدا به حالت مخفی قرار دارد و برای خروج از این وضعیت نیاز است تا روی گزینه چشم کلیک کنید.

نحوه ویرایش اطلاعات کاربری در سامانه ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)

در صورتی که قصد داشته باشید اطلاعات کاربری ثبت شده خود در حساب کارگزاری مفید را بررسی کنید یا مواردی از قبیل شماره همراه، ایمیل یا رمز عبور خود را تغییر دهید، نیاز است تا ابتدا مطابق تصویر زیر روی نام خود در کادر پایین صفحه کلیک کرده و پس از آن گزینه «ویرایش حساب کاربری» را انتخاب کنید.

پس از انتخاب این گزینه به صفحه جدیدی منتقل خواهید شد که در آن اطلاعات کاربری شما در دو دسته اطلاعات هویتی و امنیت درج شده است. مطابق تصویر زیر ابتدا نام و نام خانوادگی و کد ملی قابل مشاهده خواهند بود که این موارد امکان ویرایش دستی توسط کاربران را ندارند. اطلاعات بعدی مربوط به شماره همراه و آدرس ایمیل شما بوده که در صورت تمایل به تغییر آن‌ها، نیاز است تا گزینه «ویرایش» را انتخاب کنید.
همچنین امکان ویرایش رمز عبور، تغییر نام کاربری، فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای و مشاهده سوابق ورود و خروج به حساب کاربری از موارد دیگری هستند که در ادامه مطلب به طور کامل شرح داده خواهند شد.

مراحل ویرایش شماره همراه

برای تغییر شماره همراه ثبت شده در حساب کاربری خود در کارگزاری مفید نیاز است تا گزینه ویرایش در مقابل ردیف «شماره همراه» را انتخاب کنید. در گام بعد پنجره‌ جدیدی تحت عنوان «اعتبارسنجی شماره همراه» به نمایش درخواهد آمد و در همین راستا پیامکی برای شما ارسال خواهد شد. برای ورود به مرحله بعد نیاز است تا کد شش رقمی ارسالی را در کادر مربوطه وارد کنید. در نهایت نیز می‌بایست شماره همراه جدید خود را ثبت کنید تا پس از اعتبارسنجی مجدد، فرآیند تغییر به اتمام برسد.

بدیهی است که شرط اولیه این ویرایش، در دسترس‌بودن شماره همراه ثبت‌شده شماست؛ اما در صورتی که به هر دلیلی به شماره قبلی خود دسترسی ندارید، در مرحله اعتبارسنجی اولیه گزینه‌ای تحت عنوان «به روش فوق دسترسی ندارم» قرار دارد. با انتخاب این گزینه وارد صفحه جدیدی خواهید شد که طی پیامی به شما اعلام می‌کند که با ادامه این فرآیند شماره همراه سجامی شما جایگزین شماره فعلی می‌شود.

در گام بعدی می‌بایست گزینه «دریافت اطلاعات از سجام» را انتخاب کرده تا پیامکی از طرف سجام برای شما ارسال شود. با وارد کردن کد دریافتی در کادر مربوطه اطلاعات شما در سامانه سجام، در حساب کاربری شما نیز بارگذاری و شماره همراه جدید شما با موفقیت ثبت خواهد شد.

توجه به این نکته الزامیست که برای تغییر موفقیت‌آمیز شماره همراه به روش فوق، نیاز است تا شماره جدید در سامانه سجام، از طریق بخش ویرایش موبایل به‌روز شده باشد.

نکات مربوط به ویرایش شماره همراه:

۱) نیاز است تا شماره همراه حتما به نام خود کاربر باشد.

۲) برای تغییر شماره همراه فرد زیر ۱۸ سال، نیاز است تا این شماره حتما به نام قیم قانونی باشد و می‌بایست شماره‌ای ثبت گردد که قبلا با آن برای شخص قیم ثبت نام صورت نگرفته است.

مراحل ویرایش ایمیل

برای ویرایش آدرس ایمیل خود، در ابتدا نیاز است تا گزینه ویرایش را انتخاب کنید تا مطابق تصاویر زیر صفحه جدیدی برای شما به نمایش درآید. در این مرحله رمز یک‌بار مصرفی به آدرس ایمیل قبلی شما ارسال و با وارد کردن این کد شش رقمی اعتبارسنجی با موفقیت تکمیل خواهد شد. در نهایت با وارد کردن آدرس ایمیل جدید و اعتبارسنجی مجدد اطلاعات شما تغییر خواهد کرد.

اما در صورتی که به ایمیل قبلی خود دسترسی نداشته باشید، با انتخاب گزینه «به روش فوق دسترسی ندارم» امکان دریافت کد اعتبارسنجی توسط پیامک نیز وجود دارد و می‌توان طبق روال مراحل ویرایش را طی کرد.

نحوه تغییر رمز عبور

اگر به هر دلیلی قصد تغییر رمز عبور حساب کاربری خود را داشتید با کلیک بر روی گزینه ویرایش در مقابل سطر رمز عبور، وارد صفحه جدیدی می‌شوید که نیاز است تا مطابق تصاویر زیر، رمز یک‌بار مصرف پیامک شده را وارد نموده و سپس به پنجره تعریف رمز عبور جدید هدایت شوید.

در تعیین رمز عبور جدید رعایت موارد زیر الزامی است:

۱) عبارت رمز باید از حروف انگلیسی تشکیل شود.

۲) رمز عبور می‌بایست ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ باشد.

۳) استفاده از عدد و علائم ویژه (مثل _، @، -، ! و …) الزامیست.

۴) رمز عبور از حداقل ۸ کاراکتر تشکیل می‌شود.

نحوه تغییر نام کاربری

پس از افتتاح حساب در کارگزاری مفید، کد ملی و شماره همراه کاربران به صورت پیش‌فرض، به عنوان نام کاربری شناخته می‌شود و با این شماره‌ها می‌توان در راستای ورود و استفاده از سامانه‌های معاملاتی و یا مشاهده اطلاعات کاربری اقدام کرد. اما در صورتی که تصمیم به استفاده از نام کاربری دیگری دارید کافی است تا گزینه «ثبت» را در ردیف نام کاربری انتخاب کنید.

در گام بعدی پیامکی برای شما ارسال خواهد شد که با وارد کردن کد یک بار مصرف درون آن امکان تعریف نام کاربری جدید مهیا می‌شود. البته باید به این نکته توجه داشت که در صورت تغییر نام کاربری، دیگر امکان تعریف مجدد کد ملی یا شماره همراه وجود نخواهد داشت.

فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای

یکی از اقدامات بسیار موثر در افزایش امنیت اطلاعات کاربری و جلوگیری از سوءاستفاده سایر افراد از حساب معاملاتی، فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای است. با این اقدام، هر زمان که قصد ورود به حساب کاربری خود را داشته باشید، پس از درج نام کاربری و رمز عبور طبق روال عادی، پیامکی نیز برای شما ارسال خواهد شد و دسترسی به حساب تنها با وارد کردن کد ارسالی امکان‌پذیر خواهد بود.

با فعال‌سازی این قابلیت، حتی با آگاهی از نام کاربری و رمز عبور، دیگر بدون دسترسی به تلفن همراه، امکان ورود به سامانه معاملاتی کاربر وجود نخواهد داشت. همچنین پس از فعال‌سازی با انتخاب مجدد این گزینه مطابق تصویر زیر، وارد صفحه تنظیمات ورود دو مرحله‌ای خواهید شد و امکان غیرفعال کردن ورود دو مرحله‌ای، انتخاب روش دریافت رمز، استفاده از نرم‌افزار رمزساز گوگل و نیز مشاهده رمزهای پشتیبان وجود خواهد داشت.

مشاهده آخرین ورود و خروج‌ها

در انتها قابلیت بررسی امنیتی دیگری که برای کاربران فراهم شده است، مشاهده اطلاعات مربوط به آخرین ورود و خروج‌ها به سامانه معاملاتی است. با انتخاب گزینه «مشاهده» مواردی از قبیل تاریخ و ساعت دقیق ورود یا خروج، آی‌پی سیستم به‌کار رفته و موفقیت یا عدم موفقیت این اقدام به نمایش در خواهد آمد.

این داده‌ها از این جهت حائز اهمیت‌اند که امکان رصد دستگاه‌های فعال وجود داشته و در صورت تلاش برای ورود غیرمجاز به حساب اشخاص، فرد به سرعت از این موضوع مطلع شده و در راستای محافظت از امنیت اطلاعات کاربری خود اقدامات لازمه را انجام خواهد داد.

سوالات متداول

آیا پس از ثبت نام در کارگزاری مفید، امکان تغییر شماره همراه ثبت شده در حساب کاربری توسط خود افراد وجود دارد؟

بله. برای تغییر شماره همراه ثبت شده در حساب کاربری خود در کارگزاری مفید نیاز است تا ابتدا گزینه «ویرایش حساب کاربری» در سامانه ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) را انتخاب نموده و سپس گزینه ویرایش در مقابل ردیف «شماره همراه» را انتخاب کنید.

ثبت ایمیل در حساب کاربری از چه طریقی صورت می‌گیرد و کاربردهای آن چیست؟

اگر در هنگام افتتاح حساب نشانی ایمیل را به اطلاعات کاربری خود اضافه نکردید، کافی است تا وارد بخش «ویرایش حساب کاربری» در سامانه ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) شده و در ردیف «ایمیل» این آدرس را ثبت کنید. ایمیل شما در بازیابی رمز عبور، دریافت کد‌های یک‌بار مصرف و نیز هماهنگی‌های دریافت کالای مربوط به خرید سپرده‌های کالایی کاربرد دارد.

آیا ورود دو مرحله‌ای از طریق اپلیکیشن رمزساز نیز امکان‌پذیر است؟

بله. با ورود به صفحه تنظیمات ورود دو مرحله‌ای، امکان فعال‌سازی اپلیکیشن رمزساز نیز وجود دارد و با انتخاب این گزینه، لینک دانلود نرم‌افزار Google Authenticator برای گوشی همراه در پنجره جدیدی به نمایش درخواهد آمد.

مهران شجاعی کارشناس بازار سرمایه
guest
22 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
حمید

سلام خیلی خیلی ممنونم که به موقع به یاری مااقدام می‌نمایید که ما تا یک صدم درصد هم اشتباه نکنیم ممنونم ازتوجهه بسیاردقیق شما سروران خداوند به شما و همکاران تان صبرسلامتی ورزی بسایارزادعنایت بفرمایدممنونم

کارگزاری مفید

با سلام
هدف ما جلب رضایت شماست، در مسیر پیشرفت همراه ما باشید.

ابوالفضل

سلام 🌹🌹
وقت بخیر
چجور میتونم شماره شبا بانکی رو تغییر بدم ؟
حسابی که به رورس وصل بوده بسته شده چون اشتباهی برا بچه سه ساله حساب جاری باز کرده بودن .

الان چجور شبا جدید بهش معرفی کنم ؟
سپاس فراوان 🌹

کارگزاری مفید

با سلام
برای ثبت اطاعات حساب جدید، لطفا به نسخه جدید سامانه ایزی‌تریدر (اربیس) مراجعه نمایید و در بخش سایر قسمت برداشت وجه قسمت افزودن شماره حساب، اطلاعات حساب جدید را وارد نمایید و یا از برنامه مفیداپ بخش برداشت وجه شماره حساب جدید را اضافه کنید.
برای حذف اطلاعات حساب قبل، از طریق راه‌های ارتباطی زیر با کارشناسان در ارتباط باشید:
📞شماره تماس ۰۲۱۸۷۰۰ (همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز)
📩email: 8700@emofid.com (همه روزه از ساعت ۷:۳۰ الی ۰۰:۳۰)
📲چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی (همه روزه از ساعت ۷:۳۰ الی ۰۰:۳۰)

سینا

سلام ، اسم رو چه جوری میشه تغییر داد ممنون میشم راهنمایی کنید

کارگزاری مفید

با سلام
جهت تغییر نام، لطفا ابتدا به سایت ذینفعان بخش میزخدمت الکترونیک مراجعه و درخواست اصلاح مشخصات خودتان را ثبت فرمایید. بعد از دریافت پیامک اصلاح مشخصات از سمت سپرده‌گذاری مرکزی، جهت اصلاح مشخصات در کارگزاری مفید از طریق راه‌های ارتباطی زیر با کارشناسان در ارتباط باشید:
📞شماره تماس ۰۲۱۸۷۰۰ (همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز)
📩email: 8700@emofid.com (همه روزه از ساعت ۷:۳۰ الی ۰۰:۳۰)
📲چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی (همه روزه از ساعت ۷:۳۰ الی ۰۰:۳۰)

عباس

سلام من میخوام دوتا حساب برای برداشت حذف کنم چه کار باید کنم چون موقع فروش صندوق صدور ابطالی میاد داخل حسابی که نمیخوام بیاد

کارگزاری مفید

با سلام
خواهشمند است جهت بررسی بیشتر از طریق راه‌های ارتباطی زیر با کارشناسان در ارتباط باشید:
📞شماره تماس ۰۲۱۸۷۰۰ (همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز)
📩email: 8700@emofid.com (همه روزه از ساعت ۷:۳۰ الی ۰۰:۳۰)
📲چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی (همه روزه از ساعت ۷:۳۰ الی ۰۰:۳۰)

صمد

سلام من میخام شماره کارتی رو که سود سهام یا سهام عدالتم میاد داخلش رو تغییر بدم چکار باید بکنم

کارگزاری مفید

با سلام
سود سهام عدالت، به شماره حساب ثبت شده در سامانه سجام واریز می‌شود. برای ویرایش اطلاعات حساب می‌بایست به سایت سجام مراجعه نمایید.
لازم به ذکر است، سودهای مجمع سهم نیز به شماره حساب ثبت شده در سامانه سجام واریز می‌شود، در صورت تغییر نحوه واریز سود مجمع هر سهم در آگهی «زمانبندی پرداخت سود دوره» در سایت کدال اطلاع رسانی می‌شود.

مریم علی پور

سلام وقتتون بخیر من خطمو گم کردم و الان میخام شمارمو عوض کنم اما نمیشه میزنم ب شماره ی فوق دسترسی ندارم اما منظور از اینکه پیام دریافت شده ی سجام رو متوجه نمیشم این پیام کجا میاد

کارگزاری مفید

با سلام
خواهشمند است جهت بررسی بیشتر از طریق راه‌های ارتباطی زیر با کارشناسان در ارتباط باشید:
📞شماره تماس ۰۲۱۸۷۰۰ (همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز)
📩email: 8700@emofid.com (همه روزه از ساعت ۷:۳۰ الی ۰۰:۳۰)
📲چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی (همه روزه از ساعت ۷:۳۰ الی ۰۰:۳۰)

سعید

سلام شماره حساب بانک ملی درسجام به طورپیشفرض ملی و درصندوق به طورپیشفرض تعریف شده ولی درصندوق گذینه ای قرارداده که میشه شماره حساب جدیدی واردکنم این امکان دربیشترصندوقها وجودنداره بااین کارم شماره حساب جدیدبه عنوان پیشفرض شناخته میشه این کارمشکلی دردریافت سودبه وجودنمیاره باتشکر

کارگزاری مفید

با سلام
با توجه به اینکه موضوع مد نظر نیاز به بررسی دقیق‌تر و دریافت اطلاعات از شما را دارد، خواهشمند است جهت بررسی بیشتر از طریق راه‌های ارتباطی زیر با کارشناسان در ارتباط باشید:
📞شماره تماس ۰۲۱۸۷۰۰ (همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز)
📩email: 8700@emofid.com (همه روزه از ساعت ۷:۳۰ الی ۰۰:۳۰)
📲چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی (همه روزه از ساعت ۷:۳۰ الی ۰۰:۳۰)

س امینی

من میخوام آدرس محل سکونت رو تغییر بدم

کارگزاری مفید

سلام.
لطفا ابتدا آدرس را در سایت سجام تغییر دهید و سپس با به روز رسانی اطلاعات در سامانه معاملاتی خود، ویرایش صورت خواهد گرفت.

محمد

سلام نمیشه که حسابی به غیر صاحب کاملی کدبورسی ثبت بشه و پول ازش خارج بشه؟؟

کارگزاری مفید

سلام.
خیر، مبلغ درخواستی فقط به حساب بانکی که متعلق به کد ملی ثبت شده باشد، واریز می‌گردد و به حساب بانکی شخص دیگر یا حساب مشترک واریزی صورت نخواهد گرفت.

اعظم

با سلام. من قصد دارم با حساب کاربری خودم همسرم و پسر خردسالم کارکنم اما نمی توانم مثل سابق رمزها را به حافظه بدهم و با انتخاب هر رمز وارد پرتفوی شوم درحالی که قبلا به راحتی انجام میدادم. لطفا مرا راهنمایی کنید

کارگزاری مفید

سلام
با توجه به اینکه برای بررسی دقیق‌تر نیاز به دریافت اطلاعات است، از طریق راه‌های ارتباطی زیر همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه‌روز با کارشناسان در ارتباط باشید:
📞شماره تماس ۰۲۱۸۷۰۰
📲چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی
📩email: 8700@emofid.com