دیده‌بان و کاربردهای آن در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)

زمان مطالعه: 5 دقیقه
انتشار ۳۰ مرداد ۱۴۰۲
تعداد بازدید: 11169
سطح مبتدی

دسترسی سریع‌تر به مطالب:

دیده‌بان ابزاریست برای طبقه‌بندی و جست‌وجوی نماد با سرعت بالا که در ایزی‌تریدر نسخه جدید (اربیس) وجود دارد. در قسمت دیده‌بان می‌توانید سهم‌های مورد نظر خود را اضافه کرده و دسترسی راحت‌تری به آن‌ها داشته باشید.

کاربران ایزی‌تریدر نسخه جدید (اربیس) می‌توانند فهرست دیده‌بان خود را در قسمت دیده‌بان مشاهده کنند. در این قسمت دیده‌بان «مفید» به صورت پیش‌فرض برای کاربران ایجاد شده که می‌توانند آن را ویرایش کرده یا به آن نماد اضافه کنند.

نمای کلی دیده‌بان در ایزی تریدر اربیس (نسخه وب)

نمای کلی دیده‌بان در ایزی تریدر اربیس (نسخه موبایل)

ایجاد یک دیده‌بان جدید در ایزی‌ تریدر نسخه جدید (اربیس)

برای شروع کار خود در ایزی‌تریدر اربیس می‌توانید یک دیده‌بان با موضوع مد نظر خود را ایجاد کنید. انتخاب نام دیده‌بان کاملا سلیقه‌ای است و این نام می‌تواند به نوعی با صنعت خاصی مرتبط باشد. در صورتی‌که قصد تعریف و ایجاد یک گروه دیده‌بان جدید را داشته باشید، در صفحه دیده‌بان می‌توانید بر روی گزینه مشخص شده در تصویر زیر کلیک کنید.

برای مثال، شما می‌توانید در یک دیده‌بان نمادهای مورد نظر خود را در صنعت فولاد اضافه کنید و نام آ‌ن را «فولادی» قرار دهید. در صورتی‌که می‌خواهید این دیده‌بان به عنوان دیده‌بان پیش‌فرض شما قرار داده شود، با فعال کردن گزینه «دیده‌بان پیش‌فرض» و سپس ثبت کردن آن می‌توانید دیده‌بان مورد نظر خود را پیش‌فرض قرار دهید.

پس از ایجاد گروه دیده‌بان، می‌توانید با کلیک بر روی گزینه «افزودن نماد» نمادهای مورد نظر خود را به گروه دیده‌بان خود اضافه کنید.

پس از کلیک بر روی دکمه مشخص شده بالا، کادر جست‌وجوی نماد برای شما ظاهر شده که می‌توانید نام نماد را وارد کرده و به لیست خود اضافه کنید.

ویرایش دیده‌بان

به منظور ویرایش یا حذف دیده‌بان پس از ورود به بخش دیده‌بان، مطابق تصویر زیر بر روی گزینه «قلم» کلیک کنید.

سپس پنجره جدیدی به نمایش در می‌آید که در آن امکان ایجاد تغییر در دیده‌بان‌های خود را خواهید داشت. در این پنجره می‌توانید با نگه‌داشتن کادر سمت راست هر دیده‌بان و کشیدن آن به بالا یا پایین، ترتیب چیدمان دیده‌بان‌های خود را شخصی‌سازی کنید.

همچنین با فعال کردن علامت «ستاره» در مقابل نام یک دیده‌بان، آن را به عنوان دیده‌بان پیش‌فرض خود انتخاب می‌کنید. اگر قصد تغییر نام دیده‌بان خود را داشتید نیز کافیست تا بر روی علامت «قلم» کلیک و نام مدنظر را وارد کنید. در انتها نیز با کلیک بر روی گزینه «سطل آشغال» می‌توانید یک دیده‌بان را حذف کنید.

جزئیات ویرایش دیده‌بان در ایزی تریدر اربیس

نحوه حذف یا اضافه کردن نماد در دیده‌بان

در صورتی‌ که قصد داشته باشید نمادی را به گروه دیده‌بان فعلی اضافه کنید، از طریق جست‌وجوی نماد مورد نظر می‌توانید به صفحه نماد وارد شوید. در این صفحه با کلیک بر روی علامت «+» می‌توانید نماد را به گروه دیده‌بان خود اضافه کنید.

برای حذف نماد از دیده‌بان کافیست پس از ورود به دیده‌بان مورد نظر، بر روی نماد کلیک راست کرده و سپس گزینه حذف را مطابق تصویر زیر انتخاب کنید.

نحوه نمایش ستون‌ها

در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) شما می‌توانید مشخص کنید که چه اطلاعاتی در قسمت دیده‌بان به شما نمایش داده شود و به اصطلاح نوع نمایش این اطلاعات را فیلتر کنید. پس انتخاب ستون‌ها نیز، با نگه‌داشتن نشان‌گر موس خود بر روی یک ستون و کشیدن آن به سمت راست یا چپ، می‌توانید نحوه چیدمان آن‌ها را مطابق سلیقه خود تعیین کنید.

همچنین امکان شخصی‌سازی نحوه نمایش ستون‌های دیده‌بان در نسخه موبایل ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) نیز فراهم شده است. برای انجام این کار، کافیست تا از گوشه سمت چپ صفحه دیده‌بان، گزینه «سایر» را که با علامت سه‌نقطه مشخص شده است، انتخاب کنید. در گام بعد با کلیک بر روی گزینه «چیدمان ستون‌ها»، تنظیمات این بخش در پنجره جدید به نمایش در می‌آید.

در پنجره چیدمان ستون‌‌ها، فهرست ستون‌های مختلف درج شده و تیک سبز رنگی در مقابل سه ردیف اول نقش بسته است. اطلاعات مرتبط با این ردیف‌ها، ستون‌هایی هستند که در صفحه دیده‌بان شما نشان داده می‌شوند. در صورتی که قصد مشاهده ستونی را در دیده‌بان خود داشتید، باید با نگه‌داشتن ردیف مربوطه، آن را به سمت سه ردیف اول بکشید. همچنین می‌توانید با جابه‌جایی این ردیف‌ها، ترتیب نمایش آن‌ها را مطابق سلیقه خود شخصی‌سازی کنید.

شخصی‌سازی نحوه نمایش ستون‌ها در نسخه موبایل ۱
شخصی‌سازی نحوه نمایش ستون‌ها در نسخه موبایل ص
شخصی‌سازی نحوه نمایش ستون‌ها در نسخه موبایل ۳

امکان مشاهده کندل روز در دیده‌بان

قابلیت جدیدی که در بخش دیده‌بان ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) طراحی شده است، امکان مشاهده کندل قیمتی تمام نمادهای موجود در گروه دیده‌بان، به صورت یک‌جا است. برای این کار، مطابق توضیحات ذکر شده در بند قبل، نیاز است تا ابتدا از بخش «نمایش ستون‌ها»، تیک کندل روز فعال شود. 

سپس ستون جدیدی تحت عنوان «کندل روز» اضافه می‌شود که مطابق تصویر زیر وضعیت قیمتی تمام نمادهای موجود در گروه دیده‌بان را به نمایش در می‌آورد. این امکان از آن جهت حائز اهمیت است که امکان بررسی سریع کندل قیمتی سهم‌های تحت نظر را فراهم و اجازه مقایسه بین نمادها را تسهیل می‌کند تا شرایط لازم به جهت تصمیم‌گیری بهتر ایجاد شود.

بیشتر بخوانید: ارتقای امنیت حساب کاربری در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)

سوالات متداول

دیده‌بان چیست و چه کاربردی دارد؟

دیده‌بان در واقع ابزاری است که با استفاده از آن در ایزی‌تریدر نسخه جدید (اربیس) می‌توانید نمادهای مختلفی را در یک یا چند صنعت زیر نظر بگیرید و رفتار آن‌ها را تحلیل و بررسی کنید. 

آیا اصلاح و تغییر یک دیده‌بان تعریف شده در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) امکان‌پذیر است؟

بله. شما می‌توانید با کلیک بر روی گروه دیده‌بان خود و سپس انتخاب گزینه «قلم» در کنار گروه دیده‌بان خود آن را اصلاح کرده یا نمادهای آن را تغییر دهید. 

وجود علامت ستاره‌ در کنار نام یک دیده‌بان‌ نشانگر چیست؟

علامت ستاره در کنار نام یک‌ دیده‌بان به معنی پیش‌فرض بودن آن و نمایان‌گر این موضوع است که به هنگام ورود به این بخش، اولین دیده‌بانی باشد که از میان دیده‌بان‌های شما نمایش داده خواهد شد.

Amir dejman کارشناس بازار سرمایه
guest
4 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
سعید محمدی

سلام آیتم ارزش بازار رو هم در دیده بان اضافه کنید.سپاس

کارگزاری مفید

سلام
با تشکر از پیشنهاد شما، این مورد به واحد مربوطه ارجاع داده خواهد شد.

حامد

چگونه می شود نمادهایی که در اربیس از فیلتر خاصی عبور داده ایم ( فیلتر کرده ایم ) به صورت یکجا به دیه بان اضافه کنیم ؟

کارگزاری مفید

امکان اضافه کردن گروهی نمادها بعد از فیلتر کردن، وجود ندارد. بعد از فیلتر کردن روی نماد مورد نظر، کلیک راست کرده و هر نماد را به دیده‌بان اضافه کنید.