دیده‌بان و کاربردهای آن در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)

زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار ۱۶ شهریور ۱۳۹۹
تعداد بازدید: 8005
سطح مبتدی

دیده‌بان ابزاریست برای طبقه‌بندی و جست‌وجوی نماد با سرعت بالا که در ایزی‌تریدر نسخه جدید (اربیس) وجود دارد. در قسمت دیده‌بان می‌توانید سهم‌های مورد نظر خود را اضافه کرده و دسترسی راحت‌تری به آن‌ها داشته باشید.

کاربران ایزی‌تریدر نسخه جدید (اربیس) می‌توانند فهرست دیده‌بان خود را در قسمت دیده‌بان مشاهده کنند. در این قسمت دیده‌بان «مفید» به صورت پیش‌فرض برای کاربران ایجاد شده که می‌توانند آن را ویرایش کرده یا به آن نماد اضافه کنند.

ایجاد یک دیده‌بان جدید در ایزی‌تریدر نسخه جدید (اربیس)

برای شروع کار خود در ایزی‌تریدر اربیس می‌توانید یک دیده‌بان با موضوع مد نظر خود را ایجاد کنید. انتخاب نام دیده‌بان کاملا سلیقه‌ای است و این نام می‌تواند به نوعی با صنعت خاصی مرتبط باشد. در صورتی‌که قصد تعریف و ایجاد یک گروه دیده‌بان جدید را داشته باشید، در صفحه دیده‌بان می‌توانید بر روی گزینه مشخص شده در تصویر زیر کلیک کنید.

برای مثال، شما می‌توانید در یک دیده‌بان نمادهای مورد نظر خود را در صنعت فولاد اضافه کنید و نام آ‌ن را «فولادی» قرار دهید. در صورتی‌که می‌خواهید این دیده‌بان به عنوان دیده‌بان پیش‌فرض شما قرار داده شود، با فعال کردن گزینه «دیده‌بان پیش‌فرض» و سپس ثبت کردن آن می‌توانید دیده‌بان مورد نظر خود را پیش‌فرض قرار دهید.

پس از ایجاد گروه دیده‌بان، می‌توانید با کلیک بر روی گزینه «افزودن نماد» نمادهای مورد نظر خود را به گروه دیده‌بان خود اضافه کنید.

پس از کلیک بر روی دکمه مشخص شده بالا، کادر جست‌وجوی نماد برای شما ظاهر شده که می‌توانید نام نماد را وارد کرده و به لیست خود اضافه کنید.

ویرایش دیده‌بان

به منظور ویرایش یا حذف دیده‌بان پس از کلیک بر روی دیده‌بان مورد نظر خود، در صفحه باز شده جدید روی گزینه «قلم» کلیک کنید.

در صفحه جدید نیز با کلیک بر روی گزینه «سطل آشغال» می‌توانید دیده‌بان را حذف و با کلیک بر روی آیکون «قلم» دیده‌بان مورد نظر را ویرایش کنید.

برای حذف نماد از دیده‌بان کافیست پس از ورود به دیده‌بان مورد نظر و انتخاب نماد، بر روی نماد کلیک راست کرده و سپس گزینه حذف را مطابق تصویر زیر انتخاب کنید.

افزودن نماد جدید به گروه دیده‌بان فعلی

در صورتی‌که قصد داشته باشید نمادی را به گروه دیده‌بان فعلی اضافه کنید، از طریق جست‌وجوی نماد مورد نظر می‌توانید به صفحه نماد وارد شوید. در این صفحه با کلیک بر روی علامت «+» می‌توانید نماد را به گروه دیده‌بان خود اضافه کنید.

نحوه نمایش ستون‌ها

در ایزی‌تریدر نسخه جدید (اربیس) شما می‌توانید مشخص کنید که چه اطلاعاتی در قسمت دیده‌بان به شما نمایش داده شود و به اصطلاح نوع نمایش این اطلاعات را فیلتر کنید.  

سوالات متداول

دیده‌بان چیست و چه کاربردی دارد؟

دیده‌بان در واقع ابزاری است که با استفاده از آن در ایزی‌تریدر نسخه جدید (اربیس) می‌توانید نمادهای مختلفی را در یک یا چند صنعت زیر نظر بگیرید و رفتار آن‌ها را تحلیل و بررسی کنید. 

آیا اصلاح و تغییر یک دیده‌بان تعریف شده در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) امکان‌پذیر است؟

بله. شما می‌توانید با کلیک بر روی گروه دیده‌بان خود و سپس انتخاب گزینه «قلم» در کنار گروه دیده‌بان خود آن را اصلاح کرده یا نمادهای آن را تغییر دهید. 

وجود علامت ستاره‌ در کنار نام یک دیده‌بان‌ نشانگر چیست؟

علامت ستاره در کنار نام یک‌ دیده‌بان به معنی پیش‌فرض بودن آن و نمایان‌گر این موضوع است که به هنگام ورود به این بخش، اولین دیده‌بانی باشد که از میان دیده‌بان‌های شما نمایش داده خواهد شد.

Amir dejman کارشناس بازار سرمایه
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments