جستجو نماد در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)

زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار ۱۸ شهریور ۱۳۹۹
تعداد بازدید: 7131
سطح مبتدی

جستجوی نماد اولین قدم برای مشاهده تابلوی معاملاتی یک سهم جهت بررسی، خرید یا فروش آن است. با استفاده از گزینه «جستجو» (علامت ذره‌بین) در سامانه ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)، می‌توانید نماد مد نظر خود را جستجو کنید و با انتخاب نماد مورد نظر وارد تابلوی معاملاتی آن شوید. همچنین در این بخش می‌توانید نمادها را به تفکیک صنایع مختلف بورسی نیز مشاهده کنید.

تابلو نماد اطلس

به طور مثال با جستجوی نماد «اطلس»، اطلاعات مربوط به این نماد در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) نمایش داده می‌شود. 

همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید این اطلاعات شامل بخش‌های مختلفی است که در ادامه بیشتر با آن‌ها آشنا می‌شوید.

مطابق تصویر فوق اطلاعاتی از جمله نماد صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (اطلس)، قیمت پایانی (۴۷۶٬۴۰۴ ریال)، آخرین قیمت معامله شده (۴۸۱٬۹۹۸ ریال)، حجم معامله شده در طول روز (۷۳۸٬۰۶۶) و… در اولین کادر نمایش داده می‌شود. همچنین می‌توان با استفاده از گزینه‌های خرید و فروش اقدام به معامله نماد مورد نظر کرد.

همینطور اطلاعاتی از جمله محدوده مجاز دامنه نوسان، اطلاعات عمق بازار شامل قیمت، حجم و تعداد افرادی که با آن قیمت سفارش خود را ثبت کرده‌اند و همچنین ترکیب خریداران و فروشندگان در دو گروه حقیقی و حقوقی نمایش داده می‌شود.

از دیگر امکانات این بخش نمایش نمودار قیمتی این نماد (تصویر بالا) طی بازه‌های زمانی روزانه، هفتگی، ماهانه، سه ماهه و سالانه است. در نظر داشته باشید که می‌توان به جای نمودار خطی، نمودار شمعی مربوط به قیمت این نماد را نیز مشاهده و از آن اطلاعات مفیدی کسب کرد.

در زیر نمودار قیمت، کادری از اطلاعات مهم از جمله ارزش، حجم معاملات، نوع بازار و… نمایش داده می‌شود (تصویر بالا). همینطور می‌توان در پایین این بخش میزان بازده نماد مورد نظر را در بازه‌های یک ماهه، سه ماهه و یک ساله مشاهده کرد. برخورداری از دانش کافی برای اطلاعات مندرج در تصویر فوق می‌تواند باعث تجزیه و تحلیل و تصمیم‌گیری بهتر شما شود.

جستجوی نماد در نسخه قدیمی ایزی تریدر

اگر از نسخه قدیمی ایزی تریدر (به آدرس easytrader.emofid.com) استفاده می‌کنید نیز می‌توانید از این امکانات استفاده کنید. کاربری بخش مربوط به نمادها در نسخه قدیمی ایزی تریدر مشابه با ایزی تریدر نسخه اربیس است. در نتیجه می‌توانید از مراحل توضیح داده شده بالا، برای نسخه قدیمی ایزی تریدر نیز استفاده کنید.

سوالات متداول

پس از جستجوی نماد در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)، به چه اطلاعاتی از نماد دسترسی خواهیم داشت؟

با جستجوی نماد به هر اطلاعاتی که برای بررسی آن مورد نیاز است از جمله قیمت پایانی، آخرین قیمت، حجم معاملات و… دسترسی خواهید داشت.

آیا می‌توان نمودار قیمتی را در بخش اطلاعات نماد مشاهده کرد؟

بله می‌توان نمودار قیمت را در بازه‌های روز، هفته، ماه، سه‌ماه و سال در این بخش به صورت خطی یا شمعی مشاهده کرد.

محمد رزاقی کارشناس بازار سرمایه
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments