جستجو نماد در ایزی تریدر

انتخاب نماد در ایزی تریدر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتشار ۱۸ شهریور ۱۳۹۹
تعداد بازدید: 5936
سطح مبتدی

جستجوی نماد اولین قدم برای مشاهده تابلوی معاملاتی یک سهم جهت بررسی یا خرید و فروش آن است. با استفاده از گزینه «جستجو» (همان علامت ذره‌بین) در نوار سمت راست سامانه ایزی‌تریدر می‌توانید نماد مد نظر خود را جستجو کنید و با انتخاب نماد مورد نظر وارد صفحه‌ی تابلوی معاملاتی آن شوید. همچنین در این بخش می‌توانید نمادها را به تفکیک صنایع مختلف بورسی نیز مشاهده کنید.

جستجو نماد در ایزی تریدر
جستجو نماد در ایزی تریدر

تابلو نماد اطلس

به طور مثال با جستجوی نماد «اطلس»، اطلاعات مربوط به این نماد در سامانه ایزی‌تریدر نمایش داده می‌شود. 

همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید این اطلاعات شامل بخش‌های مختلفی است که در ادامه بیشتر با آن‌ها آشنا می‌شوید.

جستجو نماد در ایزی تریدر

مطابق تصویر زیر اطلاعاتی از جمله نماد صندوق سرمایه گذاری قابل معامله(اطلس)، قیمت پایانی (۲۱۹۲۷۴ ریال)، آخرین قیمت معامله شده (۲۱۸۰۰۰ ریال)، حجم معامله شده در طول روز (۲۱۹۱۰۷) و… در اولین کادر نمایش داده می‌شود. همچنین می‌توان با استفاده از گزینه‌های خرید و فروش اقدام به معامله نماد مورد نظر کرد.

جستجو نماد در ایزی تریدر

مطابق تصویر بالا اطلاعاتی از جمله محدوده مجاز دامنه نوسان، اطلاعات عمق بازار شامل قیمت، حجم و تعداد افرادی که با آن قیمت سفارش خود را ثبت کرده‌اند و همچنین ترکیب خریداران و فروشندگان در دو گروه حقیقی و حقوقی نمایش داده می‌شود.

مطابق تصویر بالا نمودار قیمتی این نماد طی بازه‌های زمانی روزانه، هفتگی، ماهانه، سه ماهه و سالانه قابل مشاهده است. همچنین با انتخاب گزینه مشخص شده در تصویر زیر می‌توان به جای نمودار خطی، نمودار شمعی مربوط به قیمت این نماد را مشاهده و از آن اطلاعات مفیدی کسب کرد.

مطابق تصویر بالا اطلاعاتی از جمله ارزش، حجم مبنا، آستانه فردا و… نمایش داده می‌شود. برخورداری از دانش کافی برای اطلاعات مندرج در تصویر فوق می‌تواند باعث تجزیه و تحلیل و تصمیم‌گیری بهتر شما شود.

تصویر بالا کادر انتهایی این بخش است.در تصویر بازدهی نماد مورد نظر را طی بازه‌های زمانی یک‌ماهه، سه‌ماهه و یک‌ساله نشان داده شده است. همچنین در صورت مشخص بودن، آمار خرید و فروش حقیقی و حقوقی در این بخش قابل بررسی است.

محمد رزاقی کارشناس بازار سرمایه
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments