ویرایش سفارش در ایزی تریدر
زمان مطالعه 2 دقیقه
انتشار ۱۸ شهریور ۱۳۹۹
تعداد بازدید 6964
سطح مبتدی

ویرایش سفارش در ایزی تریدر

پس از ثبت و ارسال سفارش در سامانه معاملاتی ایزی تریدر تا زمانی‌که سفارش خرید یا فروش به صورت کامل انجام نشده باشد امکان حذف و ویرایش آن برای شما فراهم است. برای ویرایش کردن سفارش خود می‌توانید حجم درخواست، قیمت خرید، نوع سفارش و … تغییر دهید.

در منوی سمت چپ ایزی‌تریدر نسخه وب، تمامی سفارش‌های ارسال شده و پیش‌نویس‌ها قابل مشاهده هستند. سفارش نوع خرید با رنگ سبز و سفارش نوع فروش با رنگ قرمز مشخص می‌گردد. علاوه بر رنگ، علامت تیک نیز بر روی هر سفارش قرار می‌گیرد. یک تیک نشان‌دهنده ثبت سفارش در هسته معاملات و دو تیک نشان‌‌دهنده انجام کامل معامله است.

مطابق تصویر زیر می‌توانید در ایزی‌تریدر سفارش خود را ویرایش نمایید.

در ابتدا برای ویرایش کردن سفارش خود نشانگر موس را بر روی سفارش قرار دهید. با انجام این کار در گوشه بالا سمت چپ، علامت مداد و سطل زباله نمایان می‌شود. می‌توانید با کلیک برروی سطل زباله سفارش خود را حذف کنید. همچنین اگر تمایل داشتید تعداد یا حجم خود را ویرایش کنید می‌توانید برروی علامت مداد کلیک کنید. با انجام این کار، صفحه زیر نمایان خواهد شد.

در این صفحه می‌توانید اطلاعات سفارش خود را مجددا وارد نمایید و یا نوع سفارش خود را تغییر دهید. دقت کنید که به شرطی این کار را می‌توانید انجام بدهید که نماد باز باشد.

ویرایش سفارش‌ در ایزی تریدرهمراه

در سامانه ایزی تریدر همراه نیز امکان ویرایش سفارش با توجه به راهنمای تصویری زیر فراهم است.

ویرایش سفارش در ایزی تریدرهمراه

نکات مهم ویرایش سفارش در ایزی تریدر

دقت کنید که با انجام عمل ویرایش، شما در انتهای صف قرار خواهید گرفت. زیرا هسته معاملات سازمان بورس، سفارش ویرایش‌ شده را به عنوان سفارش جدید شناسایی می‌کند. به بیان دیگر انجام ویرایش مشابه ارسال سفارش جدید است.

گاهی اوقات ممکن است بخشی از سفارش انجام شده باشد و شما قصد کنید بخش باقی‌مانده را با قیمت دیگر سفارش دهید و یا حتی حذف نمایید. نحوه انجام این کار دقیقا مشابه حالت عادی است. شما به راحتی می‌توانید با انجام مراحل فوق سفارش خود را ویرایش‌ کنید.

محمد رزاقی کارشناس بازار سرمایه
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments