ایجاد پیش نویس در ایزی تریدر

ایجاد پیش نویس در ایزی تریدر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار ۱۸ شهریور ۱۳۹۹
تعداد بازدید: 10879
سطح نیمه حرفه ای

گاهی ممکن است بخواهید در یک زمان مشخص تعداد زیادی درخواست خرید یا فروش را در سامانه معاملاتی ایزی تریدر ارسال نمایید. برای مدیریت بهتر سفارش‌های خود در ایزی‌تریدر این امکان برای شما مهیاست که هر تعداد سفارشی را (حتی سفارش‌های از انواع مختلف (خرید و فروش) و سفارش از نمادهای متفاوت) که مدنظر دارید، پیش نویس نمایید و هر زمان که تمایل به ارسال آن‌ها را دارید، تنها با چند کلیک، در یک لحظه همه را ارسال کنید، در صورت نیاز نیز می‌توانید آن‌ها را ویرایش کنید.

در ادامه مراحل ایجاد پیش نویس در سامانه معاملاتی ایزی‌تریدر معرفی شده است.

ایجاد پیش نویس در ایزی‌تریدر وب

نحوه انتخاب پیش‌نویس در ایزی تریدر وب

برای ایجاد پیش نویس، ابتدا از بخش دیده‌بان، پرتفوی یا جست‌وجو، نماد مورد نظر خود را انتخاب کنید.

با انجام این کار، صفحه مشخصات نماد قابل مشاهده خواهد بود. در این صفحه اطلاعات جامع نماد همچون قیمت، عمق بازار، دامنه نوسان، اطلاعات حقیقی حقوقی، حجم معاملاتی و سایر اطلاعات قابل مشاهده است. اگر قصد خرید از این نماد را دارید، بر روی گزینه “خرید” و اگر قصد فروش آن ‌را دارید بر روی گزینه “فروش” کلیک فرمایید تا صفحه معاملاتی آن نماد برایتان ایجاد گردد.

انتخاب پیش‌نویس در نسخه وب

اطلاعات خرید خود را وارد کنید(برای آشنایی با نحوه ارسال سفارش در ایزی تریدر، روی کلمه ارسال سفارش کلیک نمایید). پس از تکمیل اطلاعات، بر روی گزینه پیش نویس کلیک کنید.

با انجام دادن این کار، این پیش نویس سفارش در بخش “سفارشات ایزی‌تریدر” شما قرار می‌گیرد. زمانی که قصد ارسال پیش نویس خود یا حذف آن‌ را داشتید، به سادگی با استفاده از آیکون‌های بالای آن این کار را انجام دهید.

ارسال پیش‌نویس یا حذف در ایزی تریدر

همچنین، برای ارسال یا حذف دسته‌ای پیش نویس ها روی گزینه سه نقطه کلیک کنید. تیک فعال‌سازی پیش نویس هایی که قصد دارید ارسال نمایید را بزنید. سپس از نوار بالا ارسال و یا حذف را انتخاب کنید.

پیش‌نویس در ایزی تریدر وب

ایجاد پیش نویس در ایزی‌تریدر همراه

همچنین برای ایجاد پیش نویس در نسخه همراه ایزی تریدر کافی است تا مراحل زیر را مطابق با تصویر انجام دهید.

پیش‌نویس در ایزی تریدر همراه

پس از این مرحله به بخش سفارشات بروید و پیش نویس مربوطه را مشاهده کنید. برای ارسال سفارش پیش نویس شده، آن را به سمت چپ کشیده و آیکون ارسال را بزنید.

راهنمای ارسال و حذف پیش نویس در ایزی تریدر همراه

همچنین برای ویرایش یا حذف پیش نویس خود، آن را به سمت راست بکشید.

راهنمای ارسال و حذف پیش نویس در ایزی تریدر همراه

سوالات متداول

پیش نویس ایزی تریدر چه کاربردی دارد؟

گاهی ممکن است بخواهید در یک زمان مشخص، تعداد زیادی سفارش را در سامانه معاملاتی ایزی تریدر ارسال کنید. برای مدیریت بهتر سفارش‌های خود در ایزی‌تریدر می‌توانید هر تعداد سفارشی را که مدنظر دارید، پیش نویس کنید. در این حالت هر زمان که تمایل به ارسال آن‌ها را دارید، تنها با چند کلیک، همه را ارسال کنید.

چگونه در ایزی تریدر وب سفارش خود را پیش نویس کنم؟

برای ایجاد پیش نویس، ابتدا از بخش دیده‌بان، پرتفوی یا جست‌وجو، نماد مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر قصد خرید از این نماد را دارید، بر روی گزینه “خرید” و اگر قصد فروش آن ‌را دارید بر روی گزینه “فروش” کلیک کنید. اطلاعات خرید خود را وارد کنید. پس از تکمیل اطلاعات، بر روی گزینه پیش نویس کلیک کنید.

آیا در ایزی تریدر همراه نیز امکان پیش نویس کردن سفارش وجود دارد؟

بله در نسخه همراه ایزی تریدر نیز قابلیت پیش نویس کردن سفارشات وجود دارد.

محمد رزاقی کارشناس بازار سرمایه
guest
8 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
امید

داخل ایزی تریدر همراه چرا نمیشه علامت زد بعد همه پیش نویسارو ارسال کرد باید تک تک ارسال کرد یا ویرایش لطفا قرار بدید این گزینه که علامت بزنیم چندین پیش نویس رو ارسال کنیم همزمان

کارگزاری مفید

با سلام
با مراجعه به سامانه «ایزی‌تریدر همراه» ابتدا می‌بايست پیش‌نویس‌های مد نظر را ایجاد نموده، سپس به بخش سفارشات بروید و پیش‌نویس‌های مربوطه را مشاهده فرمایید. برای ارسال دسته‌ای پیش‌نویس‌ها، یکی از سفارش‌های خود را نگه دارید و تیک فعال‌سازی پیش‌نویس‌هایی که قصد ارسال آن را دارید، انتخاب و از نوار بالا، روی گزینه «ارسال» کلیک نمایید.

Last edited 10 ماه قبل by کارگزاری مفید
حمید

در ایزی تریدر مفید میتونیم چند سفارش رو برای روز بعد پیش نویس کنیم که در روز بعد با داشتن موجودی کافی کارگزاری خودش همشو ثبت کنه بدون دخالت کاربر؟؟؟

کارگزاری مفید

با سلام
در صورتی که تمایل داشته باشید، در یک زمان مشخص تعداد زیادی درخواست خرید یا فروش را در سامانه معاملاتی ایزی‌تریدر ارسال نمایید. می‌توانید جهت مدیریت بهتر سفارش‌های خود در ایزی‌تریدر برای آن‌ها پیش‌نویس ایجاد نمایید. بدین ترتیب در هر زمان که تمایل به ارسال آن‌ها را دارید، می‌توانید تنها با چند کلیک، در یک لحظه همه سفارشات مد نظر ارسال کنید.
در نظر داشته باشید، در این روش، امکان ارسال سفارشات به وسیله کارگزاری و بدون دخالت کاربر مهیا نمی‌باشد.

علیرضا

سفارش سر خطی رو چطور میشه ثبت کرد؟ که مثلا تو صف خرید یا فروش بشه تراکنش انجام داد

کارگزاری مفید

با سلام
بهترین زمان جهت ارسال سفارش در سامانه‌های معاملاتی آنلاین کارگزاری مفید راس ساعت 8:45 پیش از ظهر می‌باشد، که اصطلاحا به آن «سرخطی» گفته می‌شود. دقت داشته باشید، زمان معاملات به شرح زیر می‌باشد: از ساعت 8:45 الی 9:00 پیش از ظهر زمان ثبت پیش‌سفارش است، در این بازه زمانی معاملات انجام نشده و تنها می‌توانید سفارش ثبت نمایید. لازم به ذکر است، از ساعت 8:55 الی 9:00 پیش از ظهر امکان ویرایش سفارشات وجود ندارد. از ساعت 9:00 الی 12:30 بعد از ظهر زمان انجام معاملات است. این بازه زمانی، برای معامله تمامی نماد‌ها نبوده و استثنا نیز وجود دارد. همچنین فیلم‌ آموزشی «ارسال سفارش شرطی» و سایر آموزش‌های مربوط به مفیدتریدر را می‌توانید در سایت کارگزاری مفید مشاهده نمایید. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌های «ارسال سفارش و انجام معامله در مفیدتریدر» و «سرخطی زدن در آنلاین‌پلاس چگونه انجام می‌شود؟» را مطالعه نمایید.

عیدمحمد نوروززاده

لطفاً رنگ پیش نویس های فروش و خرید را متمایز کنید برای سهولت در ارسال همزمان.مثلا اگر پیش نویس فروش در سفارشات ایزی تریدر همراه …نارنجی است پیش نویس خرید را سبز کنید.‌‌ممنون

با سلام
ضمن عرض تشکر از ارائه پیشنهاد شما، موضوع مورد نظر بررسی و به واحد مربوطه ارجاع داده خواهد شد. متشکریم از همراهی شما