ایجاد پیش‌نویس در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس)

زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار ۱۸ شهریور ۱۳۹۹
تعداد بازدید: 13117
سطح نیمه حرفه ای

گاهی ممکن است بخواهید در یک زمان مشخص تعداد زیادی درخواست خرید یا فروش را در سامانه معاملاتی ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) ارسال کنید. برای مدیریت بهتر سفارش‌های خود در ایزی‌تریدر این امکان برای شما مهیاست که هر تعداد سفارشی را که مدنظر دارید، پیش نویس کرده و هر زمان که تمایل به ارسال آن‌ها را دارید، تنها با چند کلیک، در یک لحظه همه سفارشات را ارسال کنید. در صورت نیاز نیز می‌توانید به صورت کلی این سفارشات را ویرایش کنید.

در ادامه مراحل ایجاد پیش نویس در سامانه معاملاتی ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) معرفی شده است.

ایجاد پیش نویس در ایزی‌تریدر اربیس نسخه وب

برای ایجاد پیش نویس، ابتدا از بخش دیده‌بان، پرتفوی یا جست‌وجو، نماد مورد نظر خود را انتخاب کنید. با انجام این کار، صفحه مشخصات نماد قابل مشاهده خواهد بود. در این صفحه اطلاعات جامع نماد همچون قیمت، عمق بازار، دامنه نوسان، اطلاعات حقیقی حقوقی، حجم معاملاتی و سایر اطلاعات قابل مشاهده است.

 اگر قصد خرید از این نماد را دارید، بر روی گزینه “خرید” و اگر قصد فروش آن ‌را دارید بر روی گزینه “فروش” کلیک کنید تا صفحه معاملاتی آن نماد برایتان ایجاد گردد.

در ادامه اطلاعات خرید خود را وارد کنید (برای آشنایی با نحوه ارسال سفارش در ایزی تریدر، روی کلمه ارسال سفارش کلیک کنید). پس از تکمیل اطلاعات، بر روی گزینه پیش نویس کلیک کنید.

با انجام دادن این کار، پیش نویس سفارش در بخش «تاریخچه سفارشات» شما قرار می‌گیرد. زمانی که قصد ارسال پیش نویس خود یا حذف آن‌ را داشتید، به سادگی با استفاده از گزینه‌های بالای آن این کار را انجام دهید.

همچنین، برای ارسال یا حذف دسته‌ای پیش‌نویس‌ها روی گزینه سه نقطه کلیک کنید. پیش‌نویس‌هایی که قصد دارید ارسال کنید را فعال کنید و سپس از نوار بالا ارسال یا حذف را انتخاب کنید.

همچنین با کلیک بر روی آیکون قلم می‌توانید سفارش خود را ویرایش کرده، یا با کلیک بر روی آیکون کپی، از سفارش انتخابی یک کپی گرفته و همان را دقیقا در پیش‌نویس مجددا داشته باشید.

ایجاد پیش‌نویس در ایزی‌تریدر اربیس نسخه موبایل

برای ایجاد پیش‌نویس در ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) در موبایل کافی است پس از انتخاب نماد یا نمادهای مورد نظر و وارد کردن اطلاعات خواسته شده مثل قیمت و تعداد، بر روی گزینه پیش‌نویس کلیک کنید. 

پس از کلیک بر روی گزینه ذکر شده در بالا، شما می‌توانید پیش‌نویس یا پیش‌نویس‌های مورد نظر خود را در قسمت سفارشات مشاهده کنید. 

برای اعمال تغییرات دسته جمعی نیز می‌توانید با کلیک بر روی پیش‌نویس، اقداماتی نظیر حذف و ارسال گروهی را انجام دهید. 

سوالات متداول

پیش‌نویس ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) چه کاربردی دارد؟

گاهی ممکن است بخواهید در یک زمان مشخص، تعداد زیادی سفارش را در سامانه معاملاتی ایزی تریدر نسخه جدید (اربیس) ارسال کنید. برای مدیریت بهتر سفارش‌های خود می‌توانید هر تعداد سفارشی را که مدنظر دارید، پیش‌نویس کنید. در این حالت هر زمان که تمایل به ارسال آن‌ها را دارید، تنها با چند کلیک، همه را ارسال کنید.

چگونه در ایزی تریدر اربیس نسخه دسکتاپ سفارش خود را پیش نویس کنم؟

برای ایجاد پیش نویس، ابتدا از بخش دیده‌بان، پرتفوی یا جست‌وجو، نماد مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر قصد خرید از این نماد را دارید، بر روی گزینه «خرید» و اگر قصد فروش آن ‌را دارید بر روی گزینه «فروش» کلیک کنید. پس از تکمیل اطلاعات، بر روی گزینه پیش نویس کلیک کنید.

محمد رزاقی کارشناس بازار سرمایه
guest
12 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
امید

داخل ایزی تریدر همراه چرا نمیشه علامت زد بعد همه پیش نویسارو ارسال کرد باید تک تک ارسال کرد یا ویرایش لطفا قرار بدید این گزینه که علامت بزنیم چندین پیش نویس رو ارسال کنیم همزمان

کارگزاری مفید

با سلام
با مراجعه به سامانه «ایزی‌تریدر همراه» ابتدا می‌بايست پیش‌نویس‌های مد نظر را ایجاد نموده، سپس به بخش سفارشات بروید و پیش‌نویس‌های مربوطه را مشاهده فرمایید. برای ارسال دسته‌ای پیش‌نویس‌ها، یکی از سفارش‌های خود را نگه دارید و تیک فعال‌سازی پیش‌نویس‌هایی که قصد ارسال آن را دارید، انتخاب و از نوار بالا، روی گزینه «ارسال» کلیک نمایید.

Last edited 1 سال قبل by کارگزاری مفید
حمید

در ایزی تریدر مفید میتونیم چند سفارش رو برای روز بعد پیش نویس کنیم که در روز بعد با داشتن موجودی کافی کارگزاری خودش همشو ثبت کنه بدون دخالت کاربر؟؟؟

کارگزاری مفید

با سلام
در صورتی که تمایل داشته باشید، در یک زمان مشخص تعداد زیادی درخواست خرید یا فروش را در سامانه معاملاتی ایزی‌تریدر ارسال نمایید. می‌توانید جهت مدیریت بهتر سفارش‌های خود در ایزی‌تریدر برای آن‌ها پیش‌نویس ایجاد نمایید. بدین ترتیب در هر زمان که تمایل به ارسال آن‌ها را دارید، می‌توانید تنها با چند کلیک، در یک لحظه همه سفارشات مد نظر ارسال کنید.
در نظر داشته باشید، در این روش، امکان ارسال سفارشات به وسیله کارگزاری و بدون دخالت کاربر مهیا نمی‌باشد.

علیرضا

سفارش سر خطی رو چطور میشه ثبت کرد؟ که مثلا تو صف خرید یا فروش بشه تراکنش انجام داد

کارگزاری مفید

با سلام
بهترین زمان جهت ارسال سفارش در سامانه‌های معاملاتی آنلاین کارگزاری مفید راس ساعت 8:45 پیش از ظهر می‌باشد، که اصطلاحا به آن «سرخطی» گفته می‌شود. دقت داشته باشید، زمان معاملات به شرح زیر می‌باشد: از ساعت 8:45 الی 9:00 پیش از ظهر زمان ثبت پیش‌سفارش است، در این بازه زمانی معاملات انجام نشده و تنها می‌توانید سفارش ثبت نمایید. لازم به ذکر است، از ساعت 8:55 الی 9:00 پیش از ظهر امکان ویرایش سفارشات وجود ندارد. از ساعت 9:00 الی 12:30 بعد از ظهر زمان انجام معاملات است. این بازه زمانی، برای معامله تمامی نماد‌ها نبوده و استثنا نیز وجود دارد. همچنین فیلم‌ آموزشی «ارسال سفارش شرطی» و سایر آموزش‌های مربوط به مفیدتریدر را می‌توانید در سایت کارگزاری مفید مشاهده نمایید. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌های «ارسال سفارش و انجام معامله در مفیدتریدر» و «سرخطی زدن در آنلاین‌پلاس چگونه انجام می‌شود؟» را مطالعه نمایید.

عیدمحمد نوروززاده

لطفاً رنگ پیش نویس های فروش و خرید را متمایز کنید برای سهولت در ارسال همزمان.مثلا اگر پیش نویس فروش در سفارشات ایزی تریدر همراه …نارنجی است پیش نویس خرید را سبز کنید.‌‌ممنون

با سلام
ضمن عرض تشکر از ارائه پیشنهاد شما، موضوع مورد نظر بررسی و به واحد مربوطه ارجاع داده خواهد شد. متشکریم از همراهی شما

صالحیان

سلام اگر این امکان فراهم شود که پیش نویسها قابل شماره گزاری شوند تا بدلخواه کاربر این سفارشات را ارسال شوند در حال حاضر اگر پیش نویس ها زیاد باشند پیدا کردن آنها زمانبر است

کارگزاری مفید

باسلام
ضمن عرض تشکر از ارائه پیشنهاد شما، موضوع مورد نظر بررسی و به واحد مربوطه ارجاع داده خواهد شد.

علی عبدی

سلام چطور خودکار در ساعات معاملاتی پیش نویس بدون دخالت کاربر ثبت بشه؟ یعنی من در ساعات غیر معاملاتی سفارشم رو میزنم ممکنه یادم بره صبح درخواست رو ارسال کنم ، خود سیستم بیاد در هسته معاملاتی در تایم مجاز سفارش من رو ثبت کنه؟

کارگزاری مفید

با سلام.
پس از ایجاد پیش‌نویس باید پیش‌نویس مربوطه توسط شما ارسال شود و امکان ارسال خودکار پیش‌نویس وجود ندارد. موردی که فرمودین بررسی و به واحد مربوطه ارجاع داده خواهد شد.