قدرت خرید و گردش حساب در ایزی تریدر

گردش حساب در ایزی تریدر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتشار ۱۸ شهریور ۱۳۹۹
تعداد بازدید: 9430
سطح مبتدی

در بخش «گردش حساب» ایزی‌تریدر، می‌توانید کلیه اطلاعات مربوط به واریز وجه، خرید و فروش سهام، سود طرح حامی (صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت حامی) و برداشت وجه را در هر تاریخی که مدنظر دارید مشاهده کنید. به علاوه، در نسخه وب ایزی‌تریدر این امکان برای شما مهیاست که خروجی اکسل این گزارش را دریافت کنید.

در ادامه مراحل دریافت گردش حساب در سامانه ایزی تریدر مشخص شده است.

گردش حساب در ایزی تریدر وب

برای مشاهده گردش حساب در ایزی‌تریدر وب مطابق تصویر زیر عمل نمایید.

گردش حساب در ایزی تریدر وب

در قسمت ورود اطلاعات ایزی‌تریدر وب (مرحله دوم مطابق با تصویر فوق)، بخشی به نام “نوع گزارش” وجود دارد. شما بایستی یکی از دو گزینه “حسابداری” یا “میانگین” را انتخاب کنید.

گزارش میانگین

ممکن است در طول یک روز، بر روی یک نماد خاص معاملات خرید یا فروش مختلفی داشته باشید. به‌عنوان مثال فرض کنید در طول یک روز ۱۰۰۰ عدد سهم فولاد را به قیمت ۴۵۰ و ۱۵۰۰ عدد دیگر را به قیمت ۴۵۵ خریداری کرده‌اید. با کلیک بر روی “گزینه میانگین”، به جای مشاهده دو خرید مجزا در گزارش خود، یک خرید مشاهده خواهید کرد که حاصل میانگین آن دو خرید می‌باشد. 

گزارش حسابداری

با انتخاب این گزینه، اگر در طول یک روز چندین معامله خرید یا فروش روی نماد خاصی را داشته باشید، آن‌ها را به شکل جدا از هم مشاهده خواهید کرد.

گردش حساب در ایزی تریدر همراه

برای مشاهده گردش حساب در ایزی تریدر همراه خود مراحل زیر را انجام دهید.

گردش حساب در ایزی تریدر همراه

مانده کل، قدرت خرید و مبلغ بلوکه شده

هنگام استفاده از ایزی‌تریدر با اصطلاحاتی نظیر «مانده کل»، «قدرت خرید» و «مبلغ بلوکه شده»‌ مواجه می‌شوید. برای توضیح این مفاهیم به مثالی که در ادامه می‌آید، توجه کنید:

فرض کنید حسابتان را به مبلغ یک میلیون تومان شارژ کرده‌اید. در این صورت قدرت خرید و مانده کل شما یک میلیون تومان و مبلغ بلوکه شده نیز صفر می‌باشد؛ در این حالت می‌توانید تا سقف یک میلیون تومان (البته با در نظر گرفتن کارمزد احتسابی) خرید کنید. 

حال اگر به میزان ۶۰۰ هزار تومان سفارش خرید برای سهمی ثبت کنید و سفارش شما فورا انجام نشود‌(به‌طور مثال سفارش شما در صف خرید باشد) این مبلغ به صورت بلوکه شده نمایش داده می‌شود و قدرت خرید شما از یک میلیون تومان به ۴۰۰ هزار تومان کاهش می‌یابد. توجه داشته باشید مانده کل شما همچنان یک میلیون تومان باقی می‌ماند. حال فرض کنید برای هیچ سهمی سفارش خرید ثبت نکنید و به جای آن مبلغ ۳۵۰ هزار تومان تقاضای وجه ثبت کنید. در این حالت هم مبلغ ۳۵۰ هزار تومان به صورت بلوکه شده در نظر گرفته می‌شود.

محمد رزاقی کارشناس بازار سرمایه
guest
2 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
عبدالنادر یانپی

سلام ممنونم از شما عزیزان ویک سوال داشتم اول به حساب واریز کردید نه بانک خبر داد واز شما عزیزان هم من نتوانستم خبری بگیرام ویک سوال دیکه الان به چند حساب سود وغیر واریز شده وشماره حساب ها مال کدوم بانک بودن من نمیدانم وبرای برداشت به کدام بانک مراجعه کنم یا انترنت برداشت کنم میشه یک راهنمای بفرماید ودر خواست پول از حساب را داشتم وبه صادرات یا تجارت واریز بفرماید

کارگزاری مفید

با سلام
زمان و نحوه پرداخت سود مجمع توسط شرکت مربوطه تعیین شده و معمولا به روش‌های زیر انجام می‌شود:
1) مراجعه سهامداران در زمان تعیین‌شده به بانک منتخب و ارائه مدارک هویتی و دریافت سود نقدی
2) واریز سود نقدی سهامدارانی که احراز هویت سجام را انجام داده‌اند، به همان شماره‌حسابی که سهامداران در سامانه سجام معرفی کرده‌اند.
جهت اطلاع از زمان‌بندی و نحوه واریز سود مجمع، آگهی «زمان‌بندی پرداخت سود» را در سایت کدال بررسی و همچنین جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌ی نکاتی مهم درباره سود سهام شرکت‌ها را مطالعه نمایید. همچنین در صورتی‌که قصد برداشت وجه از قدرت خرید خود را دارید، می‌توانید به سامانه «ایزی تریدر» کارگزاری مفید مراجعه و پس از ورود به بخش «پروفایل» گزینه «برداشت وجه» را کلیک نمایید.
همچنین ثبت تقاضای وجه با مراجعه به سامانه «آنلاین پلاس» کارگزاری مفید و کلیک بر روی گزینه «تقاضای وجه» نیز مهیا می‌باشد.
پس از کلیک بر روی گزینه مذکور، با انتخاب تاریخ، شماره‌حساب و مبلغ مد‌ نظر درخواست خود را ثبت نمایید.
جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌های «تقاضای وجه در سامانه معاملاتی آنلاین‌پلاس» و «برداشت وجه در ایزی‌تریدر» را مطالعه فرمایید.

Last edited 10 ماه قبل by کارگزاری مفید