آموزش ابزار ایزی فیلتر در سامانه ایزی تریدر مفید

ایزی ‌فیلتر‌
زمان مطالعه: 4 دقیقه
انتشار ۱۸ شهریور ۱۳۹۹
تعداد بازدید: 9889
سطح حرفه ای

ایزی فیلتر یکی از ابزارهای کاربردی سامانه ایزی تریدر برای یافتن نمادهای با ویژگی‌های خاص است. آموزش ابزار ایزی ‌فیلتر‌ در سامانه ایزی تریدر مفید اهمیت بسیاری دارد چرا که اگر به طور مثال از بین ۷۰۰ نماد در تابلوی بورس و فرابورس بخواهید نمادی را که در آستانه صف خرید است پیدا کنید ایزی فیلتر این امکان را برای شما فراهم می‌کند.

چگونه از ایزی فیلتر استفاده کنیم؟

در ایزی فیلتر علاوه بر امکان ایجاد فیلترهای جدید (با استفاده از ابزارهای متنوع در دسترس) و امکان استفاده از فیلترهای پیش‌فرض سامانه وجود دارد. برخی از پرکاربردترین فیلترها همچون صف خرید، صف فروش، در آستانه صف خرید و … به شکل پیش‌فرض در سامانه قرار گرفته‌اند.

برای شروع کار مطابق شکل زیر، ابتدا از نوار سمت راست آیکون ایزی فیلتر‌ را انتخاب کنید تا صفحه زیر به نمایش درآید.

فیلترها در ایزی فیلتر

فیلترهای پیش‌فرض در ایزی فیلتر

در بالای صفحه مربوط به ایزی فیلتر به صورت پیش‌فرض تعدادی فیلتر‌ قرار داده شده است که در ادامه هر یک معرفی شده است.

  • صف خرید: نمادهایی که هم‌اکنون در آن‌ها صف خرید ایجاد شده است.
  • صف ‌فروش: نمادهایی که هم‌اکنون در آن‌ها صف فروش ایجاد شده است.
  • در آستانه خرید: نشان‌دهنده نمادهایی است که در آستانه تشکیل صف خرید هستند.
  • در آستانه فروش: نشان‌دهنده نمادهایی است که در آستانه تشکیل صف فروش هستند.
  • اشباع خرید: نشان‌دهنده نمادهایی است که با قیمت بالاتر از ارزش اسمی خود معامله می‌شوند. این نمادها تحت فشار خرید، روند صعودی داشته‌اند و طبق تحلیل فنی زمان اصلاح آن‌ها فرا رسیده است.
  • اشباع فروش: در این حالت مشابه اشباع خرید، فشار فروش در نماد وجود دارد.

نمایش ستون‌ها در ایزی فیلتر

با کلیک بر روی این گزینه، لیست زیر در اختیارتان قرار خواهد گرفت. شما می‌توانید ستون‌های دلخواه خود را برای نمایش اطلاعات نماد‌ها انتخاب کنید

ستون ها در ایزی فیلتر

مدیریت نمادها در ایزی فیلتر

با انتخاب این گزینه، صفحه زیر به نمایش در می‌آید. در این صفحه صنایع مختلف به همراه نمادهای خود قابل مشاهده‌اند. شما می‌توانید تیک صنایع و یا نمادهای خاصی را بردارید. با این کار، آن نمادها در فیلتر‌ شما لحاظ نخواهند شد. همچنین می‌توانید از بخش بالایی این صفحه، بر روی گزینه “انتخاب هیچ کدام” کلیک کنید و فقط تیک آن صنایع یا نمادهایی که می‌خواهید فیلتر برروی آن‌ها عمل کند را فعال نمایید. در قسمت پایین صفحه می‌توانید تیک “فقط نمادهای باز” و “فقط نمادهای معامله شده” را فعال یا غیرفعال کنید.

مدیریت نمادها در ایزی فیلتر

مدیریت فیلترها

با کلیک برروی گزینه مدیریت فیلترها در ایزی فیلتر، صفحه زیر به نمایش در می‌آید. در این صفحه شما قادر خواهید بود فیلتر‌های دلخواه خود را ایجاد کنید و یا فیلترهای پیش‌فرض سیستم را مشاهده نمایید و تغییر دهید.

مدیریت فیلترها

شخصی‌سازی فیلترها

با کلیک برروی بخش مشخص شده در تصویر بالا، شرط‌های فیلتر انتخابی، نشان داده خواهد شد و شما می‌توانید آن فیلتر را شخصی‌سازی کنید. به عنوان مثال فیلتر صف خرید دو شرط فعال دارد. قیمت تقاضا برابر با آستانه بالا و حجم تقاضا بزرگ‌تر از 100001. شما امکان تغییر تمام شروط فیلتر‌ پیش‌فرض فعال و حتی افزودن شروط جدید به آن را دارید.

شخصی سازی فیلترها

افزودن فیلتر جدید

در این بخش از ایزی فیلتر می‌توانید فیلتر‌ دلخواه خود را بسازید. برای انجام این کار ابتدا از بخش “پارامتر مورد بررسی”، پارامتر دلخواه خود را انتخاب کنید. سپس نوع رابطه ریاضی را تعیین کنید و در آخر مقدار عددی را نیز وارد نمایید.

افزودن فیلتر جدید
انتخاب از میان فیلترها

همچنین با کلیک برروی “افزودن شرط جدید” می‌توانید هر تعداد شرطی را که مدنظر دارید اضافه نمایید و فیلتر خود را ایجا نمایید.

ذخیره و بارگیری

پس از ایجاد فیلتر‌ جدید می‌توانید با کلیک برروی ذخیره و بارگیری، ترتیب فیلترهای ایجاد شده را ذخیره کنید. به عنوان مثال فرض کنید فیلترهایی به نام “پول هوشمند“، “کد به کد” و … ایجاد کردید. با ذخیره این چیدمان، حتی زمانی که فیلتری پاک شود، می‌توانید به راحتی این چیدمان را دوباره بازیابی کنید.

ذخیره و بارگیری فیلتر

سوالات متداول

ایزی فیلتر چیست؟

ایزی فیلتر یکی از ابزارهای کاربردی سامانه ایزی تریدر برای یافتن نمادهای با ویژگی‌های خاص است.

چه فیلتر‌هایی به صورت پیش‌فرض در ایزی فیلتر وجود دارد؟

صف خرید،‌ صف ‌فروش، در آستانه فروش، اشباع فروش

آیا امکان شخصی‌سازی یا ایحاد فیلترهای جدید در ایزی فیلتر وجود دارد؟

به هر شخص می‌تواند با توجه به ویژگی‌های مد نظر خود، فیلتر جدیدی را ایجاد یا آن را ویرایش کند.

محمد رزاقی کارشناس بازار سرمایه
guest
8 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
غلامرضاصامعی

با سلام به دنبال راهی هستم تا بتوانم در زمانی که موجودی دارم عرضه اولیه هایی را خیلی کم است یاصلاح نیست خریداری شود را بدون اینکه موجودی را صفر کنم خریداری نشود لطفا راهنمایی فرمایید ایا کلید مجوز خرید را میتوانم خاموش وبعد از تایخ فروش روشن نمایم باسپاس فراوان اگر با SMS جواب بدهید ممنون میشوم

کارگزاری مفید

با سلام
با توجه به تغییرات دستورالعمل عرضه‌اولیه، در حال حاضر ارسال سفارش خرید به صورت خودکار مقدور نمی‌باشد. لذا در حالتی که قدرت خرید شما به میزان لازم جهت ثبت سفارش خرید عرضه‌اولیه باشد نیز از جانب کارگزاری مفید برای شما سفارش خرید ثبت نخواهد شد. چنانچه قصد شرکت در عرضه‌اولیه‌ را دارید، جهت ثبت سفارش می‌توانید در ساعت اعلامی توسط ناظر بازار، از قسمت «دیده‌بان» سامانه «ایزی‌تریدر» گزینه «عرضه‌اولیه» را انتخاب و اقدام به ثبت سفارش به‌صورت سریع نمایید. در صورت عدم مشاهده قسمت مذکور در زمان عرضه‌اولیه، از قسمت «پروفایل» گزینه «راه‌اندازی دوباره» را انتخاب نمایید. در صورتی‌که قصد استفاده از سامانه «آنلاین‌پلاس» را دارید،می‌بایست اقدام به ثبت سفارش خرید در تعداد و قیمت دلخواه نمایید. توجه داشته باشید که تاریخ انقضای سفارش شما نیز می‌بایست درحالت پیش‌فرض سامانه‌های معاملاتی یعنی معتبر تا پایان روز باشد. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر مقاله‌‌ی «لغو خرید خودکار عرضه‌اولیه» را مطالعه کنید.

Last edited 10 ماه قبل by کارگزاری مفید
مجتبی پاکنهاد

با سلام و دعای خیر برای کلیه اساتید و وکارشناسان مجرب که با آموزش ساده وروان در امر یادگیری سهامداران اقدام مینمایند کمال تشکر و سپاسگذار ی را دارم

کارگزاری مفید

با سلام
رضایت شما مایه افتخار ماست. سپاس از نظر ارزشمندتان

علی

سلام ایزی فیلتر فعلا رو موبایل راه اندازی نشده؟ فقط تو نسخه دسکتاب موجوده؟

کارگزاری مفید

با سلام
در حال حاضر امکان بهره‌مندی از «ایزی فیلتر» در نسخه موبایل سامانه معاملاتی «ایزی‌تریدر» مهیا نمی‌باشد.

علوش تایب

بادرود چراایزی فیلترروموبایل فعال نمیکنید؟

کارگزاری مفید

با سلام
ضمن عرض تشکر از ارائه پیشنهاد شما، موضوع مورد نظر بررسی و به واحد مربوطه ارجاع داده خواهد شد.