اصلاح مشخصات یا تجمیع کد بورسی

اصلاح مشخصات یا تجمیع کد بورسی
زمان مطالعه 2 دقیقه
انتشار ۱۴ آبان ۱۳۹۹
تعداد بازدید 9317
سطح مبتدی

اصلاح مشخصات یا تجمیع کد بورسی دقیقا چه زمانی باید انجام شود؟ برای فعالیت در بازار سرمایه هر فرد نیازمند یک کد بورسی است. کد بورسی در واقع شناسه‌ای است که به وسیله آن اطلاعات دارایی‌ها و مشخصات هویتی سهامداران مشخص می‌شود. در صورت وجود اشکال در این اطلاعات، شما لازم است اصلاح مشخصات یا تجمیع کد انجام دهید.

مغایرت مشخصات با اطلاعات کد بورسی 

گاهی اوقات ممکن است اطلاعات ثبت شده مربوط به کد بورسی با اطلاعات شناسنامه‌ای فرد مغایرت داشته باشد. در این وضعیت فرد ممکن است سهام خود را در پرتفوی سرمایه گذاری و همچنین درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه مشاهده نکند. برای رفع این مشکل فرد باید درخواستی مبنی بر اصلاح مشخصات خود در درگاه ذینفعان ارسال کند. پس از انجام درخواست شما اطلاعات شناسنامه‌ای با اطلاعات کد بورسی انطباق داده می‌شود. 

در مواردی نیز پیش می‌آید که به اشتباه به جای یک کد بورسی، چندین کد بورسی برای فرد صادر شده باشد. در این حالت نیز سهامی که فرد در اختیار دارد در پرتفوی سپرده‌گذاری و سامانه ذینفعان مشاهده نمی‌شود. برای رفع این مشکل نیز فرد باید در سامانه ذینفعان درخواستی مبنی بر تجمیع کد بورسی ارسال کند. پس از انجام درخواست تمامی کد‌های بورسی صادر شده برای فرد در یک کد واحد تجمیع و فرد سهامی را که در اختیار دارد در سامانه ذینفعان بازار سرمایه مشاهده می‌کند.

راهنمای ارسال درخواست مبنی بر تجمیع کد یا اصلاح مشخصات

برای انجام فرآیند تجمیع کد یا اصلاح مشخصات می‌توانید با همراه داشتن مدارک شناسایی به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید و درخواست خود را مبنی بر تجمیع کد و یا اصلاح مشخصات ثبت کنید. دقت داشته باشید برای ارسال درخواست باید حتما در سامانه سجام ثبت‌نام و احراز هویت خود را نیز انجام داده باشید. 

علاوه بر مراجعه حضوری به یکی از دفاتر پیشخوان دولت می‌توانید درخواست خود را از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه نیز ارسال کنید. برای انجام این کار، به راحتی پس از ورود به سامانه ذینفعان که زیرمجوعه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی است. باید درخواستی مبنی بر تجمیع کد یا اصلاح مشخصات ارائه دهید. نحوه ارسال درخواست نیز در راهنمای زیر نشان داده شده است: 

انتخاب بخش میز خدمات
انتخاب بخش میز خدمات
ثبت درخواست تجمیع کد بورسی
انتخاب درخواست
درخواست اصلاح مشخصات یا تجمیع کد بورسی
ثبت نام و نام خانوادگی در ارسال درخواست اصلاح مشخصات
قبول قوانین
ایجاد درخواست اصلاح مشخصات
محمد فرخیان کارشناس بازار سرمایه
guest
4 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین پر بحث ترین
Inline Feedbacks
View all comments
شاهی

سلام وقت بخیر نزدیک ب ۵ماه پیش در دفتر پیشخوان برای تجمیع کد مراجعه کرده ام بعد از ۳ماه پیامک حاوی رسیدگی برایم ارسال شد ولی هیچگونه رسیدگی نشده ب پیشخوان باز مراجعه کردم ولی جوابی ندادن حالا باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید تشکر

کارگزاری مفید

با سلام
جهت انجام فرآیند اصلاح مشخصات (تجمیع کد بورسی) می‌بایست به درگاه یکپارچه ذی‌نفعان بازار سرمایه مراجعه کرده و درخواست خود را از طریق بخش «میز خدمت الکترونیک» مطابق با توضیحات عنوان شده ثبت نمایید. همچنین می‌توانید با همراه داشتن مدارک شناسایی به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید و درخواست خود را مبنی بر تجمیع کد و یا اصلاح مشخصات ثبت کنید. دقت داشته باشید برای ارسال درخواست باید حتما در سامانه سجام ثبت‌نام و احراز هویت خود را نیز انجام داده باشید. در صورت عدم رفع مشکل از طریق شماره تماس 1569 با پشتیبانی درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه در ارتباط باشید. همچنین پس از تکمیل فرآیند «اصلاح مشخصات» می‌بایست از طریق شماره تماس 0218700 با مرکز تماس کارگزاری مفید همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه روز و همچنین آدرس ایمیل 8700@emofid.com و چت آنلاین کارگزاری مفید در سامانه‌های معاملاتی، شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۶:۳۰ الی ۰۰:۳۰ موضوع اصلاح مشخصات خود را با کارشناسان مطرح نمایید.

Last edited 8 ماه قبل by کارگزاری مفید
لیا

سلام اون قسمت که زده کد معاملاتی، باید کد بورسی خودمون رو وارد کنیم؟

کارگزاری مفید

با سلام
در صورت داشتن دو کد بورسی می‌بایست درخواست «اصلاح مشخصات» خود را از قسمت «میز خدمت الکترونیک»، در درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه ثبت نمایید. لازم به ذکر است،‌ در قسمت «کد/کدهای معاملاتی (غیرفعال/اشتباه)»‌، می‌بایست سایر کدهای بورسی خود را وارد کنید.

x
پذیره‌نویسی صندوق تضمین مفید آغاز شد. پذیره‌نویسی در ایزی‌تریدر انجام می‌شود.
ورود به ایزی‌تریدر